Na te książki czekają wszyscy. "Są to spektakularne rzeczy"

Na te książki czekają wszyscy. "Są to spektakularne rzeczy" Odtwórz: Na te książki czekają wszyscy. "Są to spektakularne rzeczy"
Foto: TVN24 BiS | Video: TVN24 BiS Foto: Nawet 20 mln dolarów może zarobić Barack Obama po napisaniu książki | Video: Na te książki czekają wszyscy. "Są to spektakularne rzeczy"

Wszyscy odchodzący prezydenci USA piszą książki i zbijają na tym fortunę. - Pamiętniki prezydentów są tak ważne dlatego, że pozwalają na zachowanie pewnego dystansu w stosunku do tego okresu, w którym pełnili funkcję - mówi Longin Pastusiak, amerykanista z Akademii Vistula. Jak dodaje, zwyczaj pisania pamiętników przez prezydentów zaczął się w XIX wieku. - Przy pisaniu książki jest nadzieja na pozostawienie w historii swojego własnego śladu i swojej wersji zdarzeń. W przypadku prezydentów są to spektakularne rzeczy - podkreśla Tatiana Mindewicz-Puacz, ekspert ds. kampanii społecznych.

Program "Otwarcie Dnia" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 10.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.