Kolejne przypadki lawiny w Europie. "Nigdy nie ma reguły"

Czterech snowboardzistów zginęło pod lawiną. "Nigdy nie ma reguły" Odtwórz: Czterech snowboardzistów zginęło pod lawiną. "Nigdy nie ma reguły"
Foto: tvn24bis Foto: We Francji czterech snowboardzistów zginęło pod lawiną | Video: Czterech snowboardzistów zginęło pod lawiną. "Nigdy nie ma reguły"

We Francji cztery osoby zginęły po zejściu lawiny, którą według ośrodka w Tognes wywołali narciarze. Według statystyk to już trzynasta lawina, jaka zeszła w górach. - Nigdy nie ma jakiejś reguły, jeśli chodzi o wypadki w górach. Bardzo często jest to jakiś fatalny zbieg okoliczności, a oczywiście ludzie przez swoją nieświadomość sami przykładają rękę do swojego nieszczęścia - mówił w "Otwarciu dnia" Peter van der Coghen, Prezes Polskiego Instytutu Bezpieczeństwa i Ratownictwa Specjalistycznego. Z kolei międzynarodowy przewodnik górski Sebastian Fijak zaprezentował sprzęt, który pomaga w akcjach ratowniczych po zejściu lawiny.

Program "Otwarcie Dnia" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 10.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.