Finowie widzieli rosyjski okręt? "To zastraszanie Zachodu"

Finowie widzieli rosyjski okręt? "To zastraszanie Zachodu" Odtwórz: Finowie widzieli rosyjski okręt? "To zastraszanie Zachodu"
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Gościem "Otwarcia dnia" był gen. Bogusław Pacek | Video: Finowie widzieli rosyjski okręt? "To zastraszanie Zachodu"

W fińskich wodach terytorialnych w pobliżu Helsinek w poniedziałek i wtorek zaobserwowano "niezidentyfikowany obiekt podwodny". We wtorek fińskie siły zbrojne wystrzeliły w stronę podejrzanej jednostki ostrzegawcze ładunki głębinowe. Napięcia w regionie dały o sobie znać wcześniej w kwietniu, gdy państwa nordyckie - Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania i Islandia - w nietypowo stanowczym oświadczeniu wprost wskazały działalność Rosji jako przyczynę zwiększenia współpracy w dziedzinie obronności. W odpowiedzi Moskwa określiła starania Finlandii i Szwecji o zacieśnienie relacji z NATO jako budzące "szczególne zaniepokojenie". Gościem "Otwarcia dnia" był gen. Bogusław Pacek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.