Finansowa dyskryminacja w piłce nożnej. Kobiety mówią dość

Finansowe równouprawnienie w piłce nożnej Odtwórz: Finansowe równouprawnienie w piłce nożnej
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Kobiety chcą zarabiać tyle samo, co mężczyźni | Video: Finansowe równouprawnienie w piłce nożnej

Kobiety grające w reprezentacji narodowej Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej chcą zarabiać tyle samo, co mężczyźni. A przepaść w wynagrodzeniach obu płci jest potężna. Za awans do mistrzostw świata w 2015 roku Amerykanki otrzymały bonus w wysokości 345 tys. dolarów do podziału. Z kolei mężczyźni za wywalczenie przepustki do mundialu w 2008 roku dostali do podziału aż 2,5 mln dolarów. - Ich pretensje są w 100 proc. słuszne, szczególnie, że osiągają lepsze wyniki niż reprezentacja męska - mówiła w TVN24 BiS sędzia piłkarska Magdalena Figura.

Program "Otwarcie Dnia" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 10.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
oue
Loading...
oue
Obowiązują zasady rynkowe, jak panie na swoje mecze zaczną przyciągać tyle samo kibiców co panowie to dostaną taką samą płacę. Dlaczego należy płacić im tyle samo tylko dlatego że są kobietami? Pensja zależy od wartości usługi którą świadczy pracownik, jak można płacić mu więcej za to że jest kobietą i przynosi straty?
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.