Czym różni się sektor prywatny od państwowego? "Płaci się za kompetencje, a nie lojalność"

Sektor prywatny a państwowe spółki. "Płaci się za kompetencje, a nie lojalność" Odtwórz: Sektor prywatny a państwowe spółki. "Płaci się za kompetencje, a nie lojalność"
Foto: TVN24 BiS | Video: TVN24 BiS Foto: Goście programu "Otwarcia dnia" dyskutowali o zatrudnianiu w państwowych spółkach | Video: Sektor prywatny a państwowe spółki. "Płaci się za kompetencje, a nie lojalność"

- Nie wyobrażam sobie, żeby w sektorze prywatnym osoba, która nie ma wyższego wykształcenia mogła pełnić eksponowane funkcje - mówi pytana o sprawę Bartłomieja Misiewicza, Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile. Jak dodaje, "w sektorze prywatnym płaci się za kompetencje, a nie za lojalność". Anna Garwolińska z Glaubicz Garwolińska Consultants zauważa, że w spółkach Skarbu Państwa bywa z tym różnie.Polemizował z nimi Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion. - Istnieje swoista nomenklatura. Jeżeli ktoś wpadnie w krąg zatrudnieniowy na wyższych stanowiskach, to już później krąży - wskazuje gość programu "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS.

Program "Otwarcie dnia" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 BiS o godz. 10.00.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.