Brexit a Polacy. Zobacz, jaka czeka ich przyszłość

Brexit a Polacy. Co się stanie z Polakami na Wyspach? Odtwórz: Brexit a Polacy. Co się stanie z Polakami na Wyspach?
Foto: Shutterstock | Video: tvn24bis Foto: Co się stanie z Polakami na Wyspach? | Video: Brexit a Polacy. Co się stanie z Polakami na Wyspach?

Poprawka korzystna dla migrantów mieszkających na Wyspach została odrzucona. Co to oznacza dla Polaków żyjących w Wielkiej Brytanii? O tym w programie "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS rozmawiali: Paweł Zalewski, były eurodeputowany Platformy Obywatelskiej oraz Marek Migalski, politolog.

Izba Gmin odrzuciła w poniedziałek poprawki Izby Lordów, które gwarantowały prawa obywateli Unii Europejskiej po Brexicie. W parlamencie przyjęto wczoraj uchwałę upoważniającą rząd Theresy May do rozpoczęcia negocjacji w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej.

- Oznacza to, że imigranci stali się zakładnikami w negocjacjach Wielkiej Brytanii z Unią. Przede wszystkim Polacy, bo ich jest najwięcej - mówi Paweł Zalewski, były eurodeputowany PO. Jego zdaniem, "jest to bardzo poważny problem".

Jakie scenariusze

- Polski rząd nie był w stanie przekonać swoich najbliższych partnerów w Unii Europejskiej, aby wyłączyć Polaków z tej bardzo niebezpiecznej gry, której efekt przez najbliższe dwa lata nie będzie znany - dodaje gość program "Otwarcie dnia" w TVN24 BiS.

Odmienne zdanie ma natomiast Marek Migalski. - Polski rząd nie powinien zrobić nic żeby zagwarantować dotychczasowe warunki funkcjonowania Polaków na Wyspach - mówi były eurodeputowany PiS.

Jednocześnie podkreśla, że ma nadzieje na powrót Polaków do kraju. - W interesie Polski jest powrót tego miliona. Chodzi o to żeby ci ludzie wrócili, żeby znaleźli tutaj pracę, płacili tutaj podatki i żeby kupowali produkty polskich producentów - wskazuje politolog.

Program "Otwarcie dnia" od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 w TVN24 BiS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Wojtekdxtv
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
smerf_mady
Wielka Brytania chce wyjść z Unii, będąc w niej miała wiele praw ale po wyjściu będzie mieć tyle praw co zwykły sojusznik i Polacy tam mieszkający też
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.