Wojciech Wilk o pomocy humanitarnej. "To jest najbardziej dramatyczny element"

Wojciech Wilk o pomocy humanitarnej. "To jest najbardziej dramatyczny element" Odtwórz: Wojciech Wilk o pomocy humanitarnej. "To jest najbardziej dramatyczny element"
Wojciech Wilk o pomocy humanitarnej. "To jest najbardziej dramatyczny element" "Źródło: TVN24 BiS"

- Można podejść do pomocy humanitarnej zbyt idealistycznie i myśleć, że ja zbawię cały ten świat albo zbawię ten naród. Takie osoby kończą swoją pracę bardzo szybko albo mają bardzo duże problemy psychiczne. Tym, z czym stykamy się na co dzień, jest z jednej strony okrucieństwo stron walczących, totalna obojętność polityków zaangażowanych w dane konflikty, społeczeństwa, które są całkowicie straumatyzowane, a przede wszystkim całkowity brak funduszy i konieczność wybierania między osobą skrajnie potrzebującą pomocy, a taką, która jej potrzebuje jeszcze bardziej. To jest ten najbardziej dramatyczny element - powiedział w programie "Ostatnie piętro" na antenie TVN24 BiS dr Wojciech Wilk, prezes fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

"Ostatnie piętro" – trochę symbolicznie oznacza sam szczyt. Miejsce, które dla wielu jest celem. Ale szczyt – to też miejsce, z którego najwięcej widać. Co widzą ci, którym się udało? Ludzie sukcesu. Jak go osiągnęli? Co w pracy pozwala im osiągać cele? Co poza nią? Jaka mentalność im pomaga, a czego unikają? Co dziś zrobiliby inaczej? A czego żałują, że nie zrobili wcześniej? Właśnie o tym rozmawiamy z gośćmi "Ostatniego piętra".

Emisja w każdą sobotę o godzinie 16.35 na antenie TVN24 BiS. Na program zaprasza Michał Sznajder.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.