"Mój zawód jest zawodem stałych sprzeczności"

Andrzej Seweryn o aktorstwie Odtwórz: Andrzej Seweryn o aktorstwie
Andrzej Seweryn o aktorstwie "Źródło: TVN24 BiS"

W tym tygodniu gościem programu "Ostatnie piętro" był Andrzej Seweryn - wybitny aktor i dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie. W rozmowie z Michałem Sznajderem opowiedział między innymi o tym, jakie cechy powinny charakteryzować dobrego aktora. - Mój zawód jest zawodem stałych sprzeczności. Jesteś piękną kobietą, czyli w zasadzie powinnaś grać wielkie role w kinie - nieprawda, nie uroda jest ostatecznym kryterium. Masz wspaniały głos - podobnie, jesteś przystojny po prostu - podobnie. Moim zdaniem to, co nigdy nie szkodzi to ciężka praca, ale nie taka, że się pracuje byle gdzie i byle jak, tylko ciężka, świadoma praca. Praca nad sobą, nad ciałem, swoją wrażliwością, nad wyobraźnią - powiedział.

O programie

"Ostatnie piętro" – trochę symbolicznie oznacza sam szczyt. Miejsce, które dla wielu jest celem. Ale szczyt – to też miejsce, z którego najwięcej widać. Co widzą ci, którym się udało? Ludzie sukcesu. Jak go osiągnęli? Co w pracy pozwala im osiągać cele? Co poza nią? Jaka mentalność im pomaga, a czego unikają? Co dziś zrobiliby inaczej? A czego żałują, że nie zrobili wcześniej? Właśnie o tym rozmawiamy z gośćmi "Ostatniego piętra".

Emisja w każdą sobotę o godzinie 16.35 na antenie TVN24 BiS. Na program zaprasza Michał Sznajder.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.