• rozwiń

Temat: Mieszkanie plus

Przegląd prasy. Wiceminister o dopłatach do czynszu w programie Mieszkanie plus

Mieszkanie plus w pigułce Odtwórz: Mieszkanie plus w pigułce
Mieszkanie plus w pigułce "Źródło: TVN24 BiS"

Będą dopłaty do czynszu. Ruszy też budowa kolejnych lokali - powiedział w czwartkowej rozmowie z "Rzeczpospolitą" wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. Zaprzeczył jednocześnie doniesieniom, że z programu zniknie zapis umożliwiający wykup mieszkań przez najemców.

Wiceminister pytany, czy to prawda, że ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości (KZN) wdrażająca Mieszkanie plus trafi do kosza stwierdził, że: "ustawa powołuje do życia państwowy bank ziemi". - Nie chcemy rezygnować z jego utworzenia. Tereny w nim dostępne będą mogły być wykorzystane w programie Mieszkanie plus - powiedział. 

Medialna plotka

Soboń zaprzeczył doniesieniom, że zniknie możliwość wykupu mieszkań przez najemców. - To tylko medialna plotka, jakich w ostatnim czasie nie brakuje. To tworzy niepotrzebny chaos informacyjny - wyjaśnił.

- Nie zamierzamy zabierać lokatorom możliwości wykupu mieszkań, do których się w przyszłości wprowadzą. Planujemy dopłaty do czynszu lokali wynajętych w ramach programu. Pracujemy nad stworzeniem zasad. Chcemy zachęcić do skorzystania z programu Polaków, którzy nie mają wysokich dochodów, oraz tych, którzy, mam nadzieję, dzięki programowi wrócą do Polski z emigracji zarobkowej. Dopłaty mają też być gwarancją, że ryzyko, jakie wiąże się z realizacją programu, będzie mniejsze - dodał.

Dopłaty do czynszu?

Wiceminister inwestycji i rozwoju zdemontował również informację, że państwo polskie będzie dopłacać lokatorom do czynszu 20-30 zł za mkw. - Informacje, które podają media, są nieprawdziwe. 20 zł dopłaty np. do czynszu wynoszącego ok. 13 zł za mkw., jak planowany w Białej Podlaskiej, to byłby absurd. Na pewno nie mówimy o takich kwotach - dodał.

- System musi być spójny, przemyślany, a na to trzeba czasu. Rada Mieszkalnictwa wyda rekomendacje i wówczas upublicznimy projekt - zadeklarował wiceminister.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane