• rozwiń

Przegląd prasy. Polacy zaczynają mieszkać inteligentnie

Przegląd prasy. Polacy zaczynają mieszkać inteligentnie
Foto: sxc.hu Foto: Polacy zaczynają mieszkać inteligentnie

Deweloperzy oferują nieruchomości inteligentne na różne sposoby. Coraz więcej klientów tego oczekuje - zwraca uwagę "Puls Biznesu".

W 2015 r. Komenda Głowna Państwowej Straży Pożarnej odnotowała ponad 25 tys. pożarów budynków jedno i wielorodzinnych. Ich najczęstsze przyczyny to wadliwe działanie urządzeń grzewczych i nieostrożność człowieka, np. pozostawienie włączonego do sieci żelazka czy niewyłączenie piekarnika.

Z kolei z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w 2015 r. doszło do ponad 94 tys. włamań z kradzieżami do mieszkań i domów. Głównym powodem było to, że lokatorzy zapominali o zamknięciu okien i opuszczeniu rolet.

Alarm na smartfona

Rozwiązania tych problemów poszukują deweloperzy, którzy coraz częściej wyposażają budynki w specjalistyczne technologie. Inteligentne systemy zarządzania nieruchomościami powoli przestają być luksusem.

- Część naszych nowych inwestycji jest standardowo wyposażona w system inteligentnego zarządzania mieszkaniem. Alarmy, wchodzące w skład automatyki domowej, pozwalają na kontrolę tego, co w danej chwili dzieje się z mieszkaniem, chroniąc mieszkańców przed pożarami, zadymieniem, zalaniem, czy włamaniami. Sygnał o zagrożeniu otrzymują na przykład na swój smartfon - tłumaczy Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu jednej z firm deweloperskich.

Zobacz: Pomocna aplikacja na smartfona

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane