• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Ponad sto mieszkań dla młodych. To miasto uruchomiło specjalny program bez pomocy rządu

Polak długo pracuje na nowe mieszkanie Odtwórz: Polak długo pracuje na nowe mieszkanie
Polak długo pracuje na nowe mieszkanie "Źródło: TVN24 BiS"

Mniej niż 40 lat, niski dochód i meldunek w Ostrowie Wielkopolskim - te warunki muszą spełniać chętni na mieszkanie od miasta. Miejski Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej przyjmuje wnioski na lokale w nowym bloku. Uczestnicy programu mogą stać się właścicielami zajmowanych mieszkań już po 15 latach.

MZGM w Ostrowie Wlkp.prowadzi program pod nazwą "Dla Systematycznych".

W jego ramach wybudował już 5 bloków liczących 101 mieszkań. - Pieniądze na inwestycje pochodzą ze środków własnych MZGM oraz z kredytów - powiedział wiceprezydent Ostrowa Wlkp. Jakub Szczurek.

Potrzebny program

W nowym bloku przy ul. Klasztornej 14 w Ostrowie Wlkp. powstało 16 mieszkań. W budynku znajdują się dwa mieszkania jednopokojowe, dziesięć dwupokojowych oraz trzy lokale trzypokojowe. Na parterze znajduje się jedno mieszkanie dwupokojowe, przystosowane do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Budynek jest podpiwniczony, a do każdego z mieszkań jest przydzielona piwnica.

- Mieszkania dla młodych rodzin w Ostrowie Wielkopolskim są bardzo potrzebne. Kontynuujemy ten program, bo posiadanie własnego mieszkania jest marzeniem niemal każdej młodej rodziny, a nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zaciągnięcie komercyjnego kredytu w banku - powiedziała prezydent Beata Klimek.

Na okres doposażenia mieszkania, jednak nie dłuższy niż 2 miesiące od dnia jego przekazania, najemca jest zwolniony z czynszu za najem lokalu.

Dla kogo

- Osoby, ubiegające się o mieszkania, muszą być zameldowane w Ostrowie Wlkp. co najmniej od pięciu lat, średni miesięczny dochód netto na jedną osobę musi być wyższy, niż kwota netto najniższej emerytury, czyli 853 zł. Na dzień składania dokumentów wnioskodawca nie może mieć ukończonych 40 lat - wyjaśniła prezydent Klimek. Uczestnicy programu nie mogą posiadać z chwilą przystąpienia do programu prawa własności lub współwłasności do innego mieszkania.

Mieszkanie może stać się własnością lokatorów po spłacie jego wartości - nie później niż po 30 latach i nie wcześniej niż po 15 latach od dnia zawarcia umowy. - Koszt miesięcznej raty za mieszkanie wynosi 480 złotych. Do tego dochodzą opłaty czynszowe - powiedział wiceprezydent Szczurek. Jak wyjaśniła prezydent Ostrowa, w przypadku większej liczby wniosków spełniających kryteria, niż mieszkań będących przedmiotem umów, o przydziale lokalu będzie decydować losowanie przeprowadzone w obecności zainteresowanych.

Prezes MZGM, Ryszard Wiśniewski poinformował, że zainteresowanie mieszkaniami jest ogromne. - Dlatego w 2018 roku planujemy budowę dwóch kolejnych bloków w ramach tego samego programu - powiedział. Wnioski można składać od piątku 12 maja do 19 czerwca br.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane