• rozwiń

Temat: Mieszkanie plus

Największa inwestycja w ramach Mieszkania plus. Umowa podpisana

Mieszkanie plus w pigułce Odtwórz: Mieszkanie plus w pigułce
Mieszkanie plus w pigułce "Źródło: TVN24 BiS"

Warszawskie osiedle Nowe Jeziorki na Ursynowie to największa inwestycja w ramach Mieszkania plus - powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. We wtorek podpisano umowę na opracowanie projektu osiedla. Ma tam powstać około 2,7 tysiąca mieszkań. Budowa ma ruszyć w drugiej połowie przyszłego roku.

"Chcemy, aby w każdym dużym mieście w Polsce były organizowane tak duże projekty jak warszawskie Nowe Jeziorki" - powiedział Soboń. Dodał, że przygotowywanych jest "ponad 300 lokalizacji dla inwestycji w programie Mieszkanie plus, co pozwoli na rozpoczęcie budowy ponad 100 tys. mieszkań". 

Umowa podpisana

Przy ulicy Karczunkowskiej w Warszawie powstać ma osiedle na ok. 2,7 tys. mieszkań. Budowa ma ruszyć w drugiej połowie 2019 roku.

Na działce zaprojektowano 19 budynków mieszkalnych, w których znajdą się powierzchnie przeznaczone na działalność handlowo-usługową. Projekt przewiduje wydzielenie działki w centralnej części osiedla na realizację budynku szkoły podstawowej z przedszkolem, boiskiem i innymi terenami rekreacji. Publiczna placówka ma powstać przy współpracy z warszawskim samorządem, który wspiera realizację inwestycji.

"To pierwsza stołeczna lokalizacja Mieszkania plus" - powiedział członek zarządu BGKN Grzegorz Muszyński.

Konsultacje i ustalenia

"Zawarta pomiędzy BGK Nieruchomości a projektantami - konsorcjum dwóch pracowni: AMC - Andrzej M. Chołdzyński oraz 22Architekci - umowa dotyczy wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej dla nowego osiedla, m.in. opracowania projektu budowlanego i projektu wykonawczego, a także świadczenia nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji" - poinformował BGKN.

Trwają konsultacje dotyczące terenów rekreacyjnych i przestrzeni handlowo-usługowych osiedla Nowe Jeziorki. W ramach prowadzonych działań organizowane są spotkania i warsztaty, podczas których mieszkańcy okolicy mogą dowiedzieć się więcej o planowanej inwestycji. Efektem konsultacji będą wytyczne dotyczące projektowania przestrzeni wspólnych osiedla Nowe Jeziorki, które zostaną przedstawione 5 września.

Mieszkanie plus

Program Mieszkanie plus działa w dwóch obszarach. Obszar społeczny realizuje Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach programów Społecznego Budownictwa Czynszowego oraz wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego.

Za komercyjny obszar odpowiada BGK Nieruchomości. Budowy trwają m.in. w Katowicach, Wałbrzychu, Kępnie, Kępicach i Gdyni. Klucze do pierwszych lokali wręczano już w Jarocinie i Białej Podlaskiej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
CheesySalsaNachos
Rząd zmusza nas wszystkich do zaciągnięcia i spłaty kredytu na budowę mieszkań, by później zdecydować, którzy z nas dostąpią zaszczytu ich wynajmowania. Stanowcze "Nie!:|" dla projektu Mieszkanie plus.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Policja OTWIERAĆ
" We wtorek podpisano umowę na opracowanie projektu osiedla" Szanowni Państwo, od podpisania umowy na OPRACOWANIE PROJEKTU do budowy jest baaaaaaaardzo daleko i wcale nie jest pewne czy cokolwiek zostanie zbudowane.
  • 1
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane