• rozwiń

Ceny mieszkań szybko rosną. Nowe dane

Sadowski o inwestycji w mieszkania na wynajem Odtwórz: Sadowski o inwestycji w mieszkania na wynajem
Sadowski o inwestycji w mieszkania na wynajem "Źródło: TVN24 BiS"

Główny Urząd Statystyczny podał w czwartek, że ceny mieszkań w trzecim kwartale 2019 roku wzrosły o 9 procent w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem.

Urząd podał, ze szybciej rosły ceny mieszkań na rynku wtórnym, gdyż skala zwyżki sięgnęła 10,9 procent. Z kolei na rynku pierwotnym wzrost wyniósł 6,7 procent.

Ceny mieszkań w porównaniu do drugiego kwartału 2019 roku wzrosły o 2,1 procent. W tym na rynku pierwotnym - o 0,4 procent i na rynku wtórnym - o 3,5 procent.

GUS podał, że w trzecim kwartale 2019 roku ceny lokali mieszkalnych były o 23,6 procent wyższe w porównaniu ze średnią ceną dla 2015 roku. Na rynku pierwotnym ceny były wyższe o 17,2 procent, a na rynku wtórnym - o 29,4 procent.

Mieszkania na sprzedaż

Z danych GUS wynika, że ceny lokali mieszkalnych wzrosły we wszystkich województwach.

W trzecim kwartale największy wzrost cen zanotowano w województwie śląskim - o 10,5 procent i dolnośląskim - o 10,1 procent. O 9,6 procent wzrosły ceny lokali w województwie kujawsko-pomorskim.

Zestawienie zamykają województwa warmińsko-mazurskie - wzrost o 6,1 procent i opolskie - o 6,2 procent.

Z kolei największy wzrost cen lokali mieszkalnych w stosunku do poprzedniego kwartału odnotowano w województwie mazowieckim - o 4,2 procent, natomiast spadek cen zaobserwowano w województwie małopolskim - o 0,5 procent.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane