• rozwiń

Prezes PiS rozmawia o programie Mieszkanie Plus. "Jest pewna różnica zdań"

Prezes PiS rozmawia o programie Mieszkanie Plus. "Jest pewna różnica zdań"
Foto: Shutterstock Foto: Mieszkanie plus to program tanich mieszkań na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności

Mieszkanie Plus to plan o ogromnym znaczeniu dla życia społecznego w Polsce i tym będziemy się zajmować na spotkaniu z ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzejem Adamczykiem - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński był pytany o cel jego rozmowy z ministrem Adamczykiem.

Różnica zdań

Prezes PiS poinformował, że poniedziałkowe spotkanie będzie dotyczyło "sprawy, na której bardzo mi zależy (...), to chodzi o Mieszkanie Plus, chodzi o realizację tego programu". - Jest pewna różnica zdań, co do tego, jak to robić i te sprawy powinny być wyjaśnione - powiedział.

Kaczyński oświadczył, że klucze do pierwszych mieszkań wybudowanych w ramach programu Mieszkanie Plus zostaną wręczone w "stosunkowo nieodległym czasie". Dodał, że to plan "o ogromnym znaczeniu dla życia społecznego w Polsce".

Mieszkanie plus

Mieszkanie plus to program tanich mieszkań na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności. Średni czynsz w mieszkaniu na wynajem, bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów, ma wynieść od 10 do 20 zł za mkw. W opcji najmu z docelowym wykupem mieszkania stawka czynszu ma wynieść ok. 12-24 zł za mkw.

W programie preferowane będą rodziny wielodzietne i rodziny o niskich dochodach, ale prawo ubiegania się o najem mają mieć wszyscy obywatele. Lokale mają być budowane m.in. na gruntach wniesionych do Narodowego Funduszu Mieszkaniowego m.in. przez skarb państwa i gminy. Zgodnie z założeniami programu Mieszkanie plus, inwestycje mieszkaniowe będą realizowane na gruntach pozyskanych z trzech źródeł: jednostek samorządu terytorialnego, skarbu państwa i spółek z jego udziałem, oraz inwestorów prywatnych.

 

Prezes PiS obiecuje szybki powrót poprawki o wycince drzew:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane