• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Wielka Brytania

Trzy pokoje, blisko do centrum i metra. Ten dom można mieć za około 5 złotych

Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania? Odtwórz: Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania?
Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania? "Źródło: tvn24bis.pl"

1 funt, czyli około 5 złotych - za tyle wystawiono na sprzedaż dom w Wielkiej Brytanii. To prawdopodobnie najtańsza oferta w kraju.

Dom znajduje się w dzielnicy Ashbrooke w mieście Sunderland w północno-wschodniej Anglii. Jego niewątpliwą zaletą jest bardzo dobra lokalizacja i niewielka odległość do centrum miasta oraz stacji metra.

Wewnątrz znajdziemy trzy pokoje, jedną łazienkę i WC. I właściwie na tym zalety narożnego budynku się kończą.

Skąd taka cena?

Niezwykle niska cena wynika z faktu, że w domu należy przeprowadzić gruntowny remont. Daily Mail pisze, że do budynku można wejść tylko na własne ryzyko, a agent zajmujący się jego sprzedażą pokazuje go potencjalnym nabywcom tylko po podpisaniu odpowiedniego oświadczenia.

Jak podaje serwis gazety, wewnątrz budynku wyraźnie widać zagrzybienie i zawilgocenie. Zacieki można zauważyć również na zewnątrz. Oznacza to, że koszty remontu mogą być bardzo wysokie.

Inwestycja?

Jednak nawet po wydaniu kilkudziesięciu tysięcy na remont inwestycja może być bardzo opłacalna. Według lokalnych analityków rynku nieruchomość, w obecnym stanie dom wart jest około 5 tys. funtów. A po remoncie można wycenić go na zdecydowanie więcej.

W 2009 roku obecni właściciele zapłacili za nią 105 tys. funtów, czyli niemal pól miliona złotych. Co więcej podobne nieruchomości w okolicy mają ceny od blisko 90 do 140 tys. funtów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane