• rozwiń

Brakuje mieszkań dla najbogatszych. Wyprzedały się po kryzysie

Brakuje mieszkań dla najbogatszych. Wyprzedały się po kryzysie
Foto: hoteltourdauvergne.com Foto: Deweloperzy dopiero budują kolejne mieszkania o wysokim standardzie i cenie

W 2014 r. sprzedano w Polsce prawie 3 tys. mieszkań wartości co najmniej milion złotych. To mniej niż przed rokiem, bo... milionerzy nie mają w czym wybierać - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Jak wynika z danych Cenatorium, technologicznej firmy z portfela Mariana Owerko, która zbiera i opracowuje informacje o nieruchomościowych transakcjach na podstawie aktów notarialnych, spada liczba transakcji dotyczących najdroższych lokali.

Wyprzedały się

Do połowy grudnia zarejestrowali 2949 umów opiewających na co najmniej 1 mln zł. To o ponad 60 proc mniej niż przed rokiem. Zdaniem prezesa Cenatorium Mariusza Kurzaca, po kryzysie większe lokale miały dobre ceny i się wyprzedały, a deweloperzy dopiero budują kolejne mieszkania o wysokim standardzie i cenie.

Już po raz drugi z kolei w Rezydencji Parkowa, mieszkaniowej inwestycji w sąsiedztwie warszawskich Łazienek, padł roczny rekord cenowy na rynku mieszkaniowym w Polsce - 36 tys. zł za mkw. Zamożny inwestor za dwa apartamenty o powierzchni 78 mkw. i 100 mkw. zapłacił 6,4 mln zł.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Taki tam
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane