Najnowsze

Najnowsze

Bałagan w resorcie? Wiceminister rolnictwa rezygnuje

- Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Bogusław Nadolnik dzisiaj po południu złożył rezygnacje na ręce szefa resortu - mówi tvn24.pl rzecznik MRiRW Małgorzata Książyk. Według "Rzeczpospolitej" powodem dymisji jest bałagan w resorcie. Rzecznik ministerstwa zaprzecza: - Powodem są sprawy osobiste.

Państwowy gigant wszedł na giełdę

Zakłady Azotowe Tarnów to pierwsza od półtora roku państwowa duża spółka, która zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Tarnowskie Azoty nie miały jednak szczęścia, bo trafiły na okres słabej koniunktury i od początku były wyceniane poniżej ceny emisyjnej.

eBay zapłaci za handel podróbkami

Na blisko 40 milionów euro kary skazał paryski sąd znany serwis aukcyjny. Na eBayu sprzedawano podróbki luksusowych produktów znanych francuskich marek.

Fiskus odda pieniądze importerom aut

Wszyscy, którzy kupili używane auto w jednym z krajów UE lub w Szwajcarii od maja 2004 r. do listopada 2006 r. będą mogli otrzymać zwrot części zapłaconej akcyzy. Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę regulującą zwrot pieniędzy.

Litr benzyny za 6 zł? To nie zły sen!

Wizja nieprzekraczalnej granicy 200 dolarów za baryłkę ropy jest coraz bardziej realna. A to oznacza, że w grudniu za litr paliwa na stacji benzynowej możemy zapłacić grubo ponad 6 zł - alarmują eksperci.

Najgorsze półrocze giełdy

Tak złych sześciu miesięcy warszawska Giełda Papierów Wartościowych nie miała od 2001 roku - twierdzą analitycy. Akcjonariusze aż 64 spółek stracili ponad połowę zainwestowanych pieniędzy. Wzrosły ceny akcji zaledwie 38 spółek - pisze "Puls Biznesu".

Gaz przypłynie z Iranu?

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jest bliskie podpisania wartego 2 mld dolarów kontraktu na eksploatację irańskich złóż gazu – podała "Rzeczpospolita" cytując dziennik „Tehran Times”. Oznaczałoby to konkurencyjne wobec rosyjskich dostaw źródło surowca dla Polski.

Nie dość że płacisz więcej, to polecisz dłużej

Podróżowanie samolotem zdrożało, a zanosi się też na to, że loty będą trwały dłużej. Brytyjskie linie lotnicze wzrost cen ropy starają się zrekompensować oszczędnościami paliwa. Dlatego nakazują swoim pilotom redukcję prędkości podczas lotu. Za ich przykładem pójdą najprawdopodobniej wszyscy tani przewoźnicy.

Bill Gates na emeryturze

Bill Gates w poniedziałek nie przyjdzie do pracy. Założyciel największej firmy informatycznej na świecie przeszedł właśnie na emeryturę. Jeden z najbogatszych ludzi świata zapowiada, że poświęci się teraz działalności charytatywnej.

Rzecznik KE: To PiS zawalił sprawę stoczni

- Przyczyną dzisiejszych kłopotów stoczni jest zachowanie waszego poprzedniego rządu. Rząd Platformy Obywatelskiej wreszcie zaczął traktować sytuację z należytą powagą - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Jonathan Todd, rzecznik KE ds. konkurencji.

Siemens wyrzuca na bruk 17 tysięcy ludzi

Niemiecki koncern Siemens zaczyna zaciskać pasa. W ramach oszczędności, na całym świecie z firmą pożegna się 17 tysięcy pracowników. W Polsce do Siemensa należy 14 zakładów.

Liderzy strajku Budryka znów w kopalni

Kolejny z przywódców strajku w kopalni "Budryk" w Ornontowicach będzie mógł wrócić do pracy. To szósty już związkowiec, który po rozprawie w sądzie otrzymuje od pracodawcy propozycję powrotu do kopalni.

Na giełdzie coraz mniej pieniędzy

Od początku roku firmy sprzedały na giełdzie akcje za 2,6 mld zł. Jest to prawie o 60 proc. mniej niż przed rokiem - donosi "Rzeczpospolita". Takich zysków jak poprzednio nie przyniosły także debiuty.

Warszawa zbiednieje

Kończą się "tłuste lata" stolicy - przewiduje "Życie Warszawy". Kres rewelacyjnej sytuacji finansów miasta mają przynieść zmiany w przepisach podatkowych. Obniżki podatków dla obywateli powodują zmniejszanie wpływów do miejskiej kasy.

Nasze pieniądze znikają w oczach

Co robić, kiedy giełda leci w dół na łeb, na szyję, a nasze pieniądze - zainwestowane w fundusze akcyjne - topnieją? W TVN CNBC Biznes eksperci radzą, jakie co robić, by nie stracić.

23 śmigłowce dla pogotowia

Minister zdrowia Ewa Kopacz podpisała umowę na zakup 23 śmigłowców dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pierwsze maszyny mają trafić do Polski w ciągu 12-14 miesięcy, całość zamówienia ma zostać zrealizowana do 15 grudnia 2010 roku.

Polacy wybrali komórki

Polacy coraz częściej rezygnują z telefonów stacjonarnych na rzecz komórek - wynika z opublikowanego przez Komisję Europejską sondażu.

Darmowe czy płatne..bankomaty?

Kliencie- masz rachunek, masz bezpłatny dostęp do wielu bankomatów w Polsce to możesz mieć problem... Kolejny raz okazuje się, że dokładnie trzeba czytać warunki umowy prowadzenia rachunków bankowych, by potem, w trakcie wymarzonego urlopu nie okazało się, że to co miało być za darmo kosztuje całkiem sporo..

Szejkowie wykupują Manhattan

Rekordowo droga ropa, która osiągnęła dziś cenę 142 dolarów za baryłkę oznacza złote czasy dla eksporterów surowca. Państwa dostarczające ropę nie pomijają tej okazji - inwestują w rekordowo tanie amerykańskie nieruchomości.

ITI zwiększa udziały w "Tygodniku Powszechnym"

Grupa ITI, główny właściciel TVN SA, objęła większościowe udziały w "Tygodniku Powszechnym". Jak informuje koncern chce "rozwijać potencjał czasopisma i wzmocnić jego pozycję rynkową, zachowując jednocześnie dotychczasową niezależność redakcji".

Bankomat Euronetu - płatny czy gratis?

Bankomaty Euronetu to te, w których klienci wielu banków wypłacają pieniądze bez prowizji. Ale nie dajmy się zwieść logo Euronetu, bo znajdziemy je również na bankomacie, który jest tylko przez tę firmę obsługiwany. Wtedy bank naliczy nam prowizję.

Inflacja pożera Ukrainę

Na Ukrainie inflacja w pełnym pędzie. Ceny podstawowych produktów spożywczych wzrosły już o połowę, tak samo jak paliwo. Nie rosną tylko pensje. W Kijowie miesięczne przychody potrafią wynosić równowartość 250 złotych.

Dostajemy coraz więcej z UE

Z budżetu UE za 2007 rok do Polski trafiło 7,8 mld euro, czyli 7,4 proc. wszystkich unijnych wydatków. Po zapłaceniu składki, "na czysto" Polska "zarobiła" ok. 5,1 mld euro - ponad dwa mld euro więcej niż w 2006 roku.

Roamingowa pułapka

Wybierając się za granicę lepiej wyłączyć pocztę głosową. Nawet, jeśli będąc w innym kraju nie odbieramy dzwoniącego do nas telefonu, to robi to za nas właśnie poczta głosowa. A wtedy system zalicza nam opłatę za połączenie.

Uwolnienie domen

Koniec ograniczeń w nazwach domen internetowych - postanowiła amerykańska organizacja ICANN, nadzorująca światowy system internetowych adresów. Zamiast takich końcówek, jak .com .pl .org zakładając stronę www będzie można pisać, co się chce.

Mocny złoty umili wakacje Polaków

Polska waluta coraz bardziej umacnia się w stosunku do dolara i euro. To dla Polaków, którzy szykują się do wakacyjnych urlopów, bardzo dobra wiadomość. Wyjeżdżający na zagraniczne urlopy płacą coraz mniej za wypożyczenie auta, bilety do muzeów, kolację w restauracji - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Odlot na glonie

Lotnictwo uchodzące za jednego z największych trucicieli atmosfery czeka paliwowa rewolucja - pisze "Dziennik". Już za dwa lata samoloty linii lotniczych KLM jako pierwsze mają się wznieść na biopaliwie wyprodukowanym z morskich alg.

Harcerska zniżka na OC, związkowa na zakupy

Organizacje pozarządowe, takie jak ZHP czy związki zawodowe mają nowy sposób na przyciąganie członków - czytamy w dzienniku "Polska". W porozumieniu z firmami oferują im zniżki. Kierowca będący harcerzem za polisę OC zapłaci o kilkadziesiąt proc. mniej, a związkowiec "Solidarności" w wybranych sklepach zrobi tańsze zakupy.

"Ludzie do pracy, podatki w dół"

- Polskę stać na sukces cywilizacyjny i gospodarczy - mówił gość Poranka TVN24 prof. Leszek Balcerowicz. Jego zdaniem, główną przeszkodą w jego osiągnięciu jest zniechęcający do pracy system podatkowy, szerokie przywileje emerytalne oraz rozdęte wydatki budżetu.

Bogaty jak nauczyciel, biedny jak kobieta

W przeliczeniu płacy na godzinę pracy, nauczyciele są w pierwszej dziesiątce spośród 112 zawodów. Mniej od nich zarabiają m.in. inżynierowie i kierownicy małych firm - pisze "Gazeta Wyborcza", powołując się na raport ministerstwa pracy. Wynika z niego też, że kobiety wciąż zarabiają mniej niż mężczyźni.