Najnowsze

Najnowsze

Nowy system na GPW

Wprowadzenie nowego systemu transakcyjnego na warszawskie Giełdzie planowane jest na 15 kwietnia. Czym czym polega, czy jest w stanie poprawić obroty i wpłynąć na kondycję spółki? Pytamy o to Roberta Raszczyka, dyrektora ds. wsparcia operacyjnego DM BZ WBK.

Bezrobocie w górę, sprzedaż też słabo. "Gospodarka zwalnia"

Stopa bezrobocia w październiku wyniosła 12,5 proc. wobec 12,4 proc. we wrześniu - podał GUS, dodając, że pracodawcy planują w najbliższym czasie zwolnienie 38 tys. osób. GUS podał też, że w ostatnim miesiącu wzrost sprzedaży detalicznej był niższy, niż przewidywali eksperci. - Dane potwierdzają tezę o postępującym spowolnieniu gospodarczym - mówią ekonomiści.

Wspólna inwestycja Lotosu i Azotów

Lotos i Tarnów razem chcą zbudować instalację petrochemiczną za 5-6 mld zł. W piątek zobowiązały się razem stworzyć studium wykonalności. Obie spółki kontrolowane są przez Skarb Państwa, obie liczą na zyski i na wsparcie finansowe nieistniejących jeszcze Inwestycji Polskich. Gościem Bilansu była Anna Jarosik, analityk sektora chemicznego Frost & Sullivan.

Jesienna Szkoła Balcerowicza

Europie nie grozi polityczny rozpad. Profesor Leszek Balcerowicz nie spodziewa się także wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Według przewodniczącego Rady Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju, Londyn wnosi do Wspólnoty wolnorynkowe myślenie, którego brak jest dziś źródłem kłopotów na starym kontynencie. Z profesorem Leszkiem Balcerowiczem rozmawiał Patrycjusz Wyżga.

Jesienna Szkoła Balcerowicza

30 studentów z całej Polski, 3 dni wykładów znanych ekonomistów, warsztaty i dyskusje - to Jesienna Szkoła Leszka Balcerowicza organizowana przez Fundację Forum Obywatelskiego Rozwoju. Kolejnej edycji spotkań z młodzieżą patronowała TVN CNBC.

Bój o unijny budżet

Brytyjczycy - trzecia gospodarka Unii Europejskiej -w czasie negocjacji zaistniala jako ta, która nie chce składać się na polskie drogi. Gościem Bilansu był Micheal Dembiński z Polsko-Brytyjskiej Izby Gospodarczej.

Turystyka pod lupą

Fly.pl - spółka, która zarabia na pośrednictwie w sprzedaży wycieczek - sezon wakacyjny zamknęła ze stratą netto. Prognozy na cały rok zakładają jednak zysk netto. Zatem wygląda na to, że duże nadzieje pokładane są w wycieczkach zimowych. Gościem Dnia na Rynkach był Maciej Nykiel, członek zarządu Fly.pl.

Komisja Europejska ma nową-starą propozycję budżetu

Komisja Europejska przyjęła nową propozycje budżetu UE na 2013 r., gdyż Parlament Europejski i rządy nie porozumiały się w wymaganym czasie ws. przyszłorocznego budżetu. Ta propozycja, tak jak poprzednia, zakłada wzrost wydatków o prawie 9 mld euro w stosunku do budżetu 2012.

Tajne rozmowy z Gazpromem. Nord Stream aż do Wysp Brytyjskich?

Koncern paliwowy BP przystąpił do tajnych rozmów z Gazpromem w sprawie dostaw rosyjskiego gazu do Wielkiej Brytanii przed 2016 rokiem - informuje "Financial Mail on Sunday". Wstępne rozmowy pomiędzy Davidem Cameronem i Władimirem Putinem ws. przedłużenia Gazociągu Północnego miały odbyć się podczas igrzysk olimpijskich w Londynie.

Sprawdź, gdzie oglądać TVN24

Zmiana dla widzów odbierających TVN24 za pośrednictwem Cyfrowego Polsatu. Od tej pory TVN24 dostępne jest na kanale nr 61, a nie jak dotąd, 81. Sprawdź, gdzie oglądać naszą stację u wszystkich największych operatorów w Polsce.

Firma. Teraz.

Sprzedaliśmy udziały w spółce, ale pieniędzy za nie nie dostaliśmy. Czy nieuczciwy kontrahent rzeczywiście przejął naszą firmę?

Upadłość po europejsku

Europejski Trybunał Sprawiedliwości doprecyzował sprawę upadłości oddziału firmy zagranicznej w Unii Europejskiej.

NBP: Gospodarka może hamować mocniej niż zakłada rząd

W ocenie Narodowego Banku Polskiego skala osłabienia koniunktury może być głębsza niż zakłada Ministerstwo Finansów w projekcie budżetu na rok 2013 - wynika z opinii Rady Polityki Pieniężnej do projektu budżetu na 2013 r., którą opublikował w piątek NBP.

Erbud w energetyce

Budowlany Erbud zwiększa zaangażowanie w energetykę. Kupił właśnie od łódzkiej Dalkii firmę Engorem. Przychody z działalności w tym sektorze stanowią na razie około jedną piątą sprzedaży ogółem, czyli 200 milionów złotych. Członek zarządu Erbudu Dariusz Grzeszczak liczy, że udział ten wzrośnie do około 30%. Ma też nadzieję na wzrost marż.

Nastroje konsumentów w USA

Kilkusetosobowe kolejki przed sklepami Wal-Mart, Target czy Best Buy jeszcze przed oficjalnym startem sezonu świątecznych promocji. Pytanie czy amerykański konsument rozkręci biznes detalistów w Stanach Zjednoczonych.

Centrum wyników

J.W. Construction wychodzi z dołka. Szef Rady Nadzorczej spółki i jej największy akcjonariusz Józef Wojciechowski mówił w TVN CNBC, że od kilku miesięcy deweloper sprzedaje już 100 mieszkań miesięcznie. Kryzys w J.W. Construction był głęboki, a spółka musiała sobie poradzić ze zwrotem prawie 3000 sprzedanych mieszkań.

Milion w portfelu

Najlepszy wynik w ostatniej edycji zanotował portfel Andrzeja Kaczorowskiego ze stopą zwrotu na poziomie ponad 33%. Co wpłynęło na ten wynik, który jest dużo lepszy od reszty uczestników. Podsumowania IX edycji Miliona dokonuje Michał Duniec, dyrektor działu analiz Analizy Online wraz z Robertem Stankiewiczem

Profesjonalny Inwestor

W jaki sposób wspierać decyzje inwestycyjne analizą techniczną, a szczególnie korzystając z poziomów DiNapolego? Pytamy o to eksperta w tej dziedzinie, Piotra Ggelę z Tradercom Investments, w czasie konferencji Profesjonalny Inwestor w Jachrance, której TVN CNBC jest patronem.

Profesjonalny inwestor

Psychologia inwestora giełdowego, czyli czy można nie bać się, gdy rynek spada? TVN CNBC jest patronem konferencji Profesjonalny Inwestor w Jachrance. Rozmawiamy tam, z Grzegorzem Zalewskim, ekspertem DM BOŚ

Polityka Pieniądze

Walka o nowy kształt budżetu UE na lata 2014-2020. Ile dostaliśmy i o jakie pieniądze z Funduszu Spójności walczymy? Na co są wydawane te pieniądze, pytamy Jacka Kotrasińskiego, prezesa Laboratorium Rozwoju.

Bliskie odbicie w Niemczech?

Siłą niemieckiej gospodarki nadal jest eksport, mówi Andrzej Byrt, były ambasador RP w Niemczech. Komentuje on opublikowane właśnie dane niemieckiego instytutu IFO. Indeks nastrojów gospodarczych wzrósł w listopadzie do 101,4 punktu ze 100 punktów w październiku. Spodziewano się spadku do 99,5 punktu.

Wielka Brytania straci potrójne A?

Wielka Brytania może być kolejnym krajem, które utraci najwyższy rating AAA - twierdzi bank HSBC. Zwraca uwagę na pogarszającą się perspektywę długu, wciąż wysoki deficyt budżetowy i niemrawe tempo wzrostu gospodarki.

Wspólny biznes Lotosu i Azotów

Azoty Tarnów i Lotos stworzą konsorcjum, które ma opracować projekt budowy instalacji petrochemicznej na terenie gdańskiej rafinerii. Prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz mówił w TVN CNBC m.in., że koszty Lotosu związane z nowym projektem petrochemicznym realizowanym razem z grupą Azoty będą niewielkie i na razie wyniosą ok. dwa miliony złotych.

Wspólny biznes Lotosu i Azotów

Azoty Tarnów i Lotos stworzą konsorcjum, które ma opracować projekt budowy instalacji petrochemicznej na terenie gdańskiej rafinerii. Prezes zakładów azotowych w Tarnowie Jerzy Marciniak mówił, że obecnie ponad 20% kosztów spółki stanowią wydatki na import chemikaliów, które będą mogły być produkowane w ramach umowy z Lotosem.

Wspólny biznes Lotosu i Azotów

Azoty Tarnów i Lotos stworzą konsorcjum, które ma opracować projekt budowy instalacji petrochemicznej na terenie gdańskiej rafinerii. Minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski mówił na antenie TVN CNBC, że współpraca Azotów i Lotosu będzie bardzo korzystna dla obu spółek. Na rynku jest bowiem duże zapotrzebowanie na produkty petrochemiczne.

Remak pod lupą

Remak spółka, która 86% przychodów realizuje za granicą. Firma zajmująca się remontami urządzeń energetycznych pracuje między innymi dla Alstomu.