• rozwiń

Temat: Gospodarka

Droższe tankowanie. Ceny paliw najwyższe od ponad roku

Polscy kierowcy pokochali autogaz Odtwórz: Polscy kierowcy pokochali autogaz
Polscy kierowcy pokochali autogaz "Źródło: TVN Turbo"

Kierowcy na własnych kieszeniach odczuwają wzrost napięcia geopolitycznego na Bliskim Wschodzie, w związku z ryzykiem interwencji zbrojnej Stanów Zjednoczonych w Syrii. - W przyszłym tygodniu, nawet jeśli wyhamują podwyżki cen na rynku hurtowym, to na części stacji ceny wciąż mogą rosnąć - piszą eksperci BM Reflex.

W tym tygodniu na ceny ropy i paliw nie wpływała już ani wojna handlowa ani czynniki fundamentalne, a wzrost napięcia geopolitycznego na Bliskim Wschodzie, w związku z ryzykiem interwencji zbrojnej USA w Syrii - wynika z analizy BM Reflex. 

"Na reakcje na wzrost cen ropy naftowej powyżej tegorocznych szczytów na rynku krajowym nie czekaliśmy długo. Rosły zarówno ceny na rynku hurtowym, jak i na stacjach. Średnio ceny benzyn i oleju napędowego rosły o około 4 – 5 groszy na litrze" - czytamy dalej w analizie BM Reflex.

Najdrożej od ponad roku

Analitycy zauważają, że tym samym ceny benzyny osiągnęły poziom notowany po raz ostatni na przełomie lutego i marca zeszłego roku, a oleju napędowego poziom z początku stycznia ubiegłego roku.

Z ich analizy wynika, że na niewielkiej części stacji paliw z segmentu premium ceny benzyny bezołowiowej 95 zbliżyły się już do poziomu 5 złotych za litr. Natomiast średnie detaliczne ceny paliw w wyglądają dziś następująco:

- benzyna bezołowiowa 95 – 4,76 zł/l (+4 gr/l),
- benzyna bezołowiowa 98  - 5,04 zł/l (+4 gr/l),
- olej napędowy – 4,66 zł/l (+5 gr/l),
- autogaz – 2,06 zł/l (+1 gr/l).

Co dalej?

Jak podaje BM Reflex w przyszłym tygodniu ceny na części stacji wciąż mogą rosnąć.
Z kolei w przypadku stacji gdzie ostatnio odnotowaliśmy wzrosty cen benzyny w okolice 4,90 – 5,00 zł/l w weekend czy na początku przyszłego tygodnia możemy odnotować niewielkie korekty cen w dół.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane