• rozwiń
  • WIG20 2299.60 -0.31%
  • WIG30 2634.34 -0.42%
  • WIG 59763.61 -0.35%
  • sWIG80 11857.67 -0.17%
  • mWIG40 4006.85 -0.74%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:43

Dostosuj

Włoski problem z parkowaniem. Srogie kary za rezerwację miejsc

Parkingi tylko dla kobiet Odtwórz: Parkingi tylko dla kobiet
Parkingi tylko dla kobiet

Kara do 674 euro grozi we Włoszech temu, kto zarezerwuje sobie miejsce parkingowe na ulicy, stawiając na nim na przykład krzesło. Przypomniała o tym prasa w Rzymie, gdzie znalezienie parkingu graniczy z cudem i częstą praktyką jest takie zajmowanie miejsc.

Na wielu ulicach Wiecznego Miasta właściciele pobliskich sklepów i mieszkańcy domów w różny sposób starają się zapewnić sobie miejsce parkingowe. Najczęściej służą im do tego krzesła ogrodowe, skrzynki i inne duże przedmioty, ustawiane na ulicy tuż przy krawężniku.

Wysokie kary

Jest to nielegalne - zauważono ostatnio w związku z szerzeniem się tego zjawiska. Kodeks drogowy wyraźnie zabrania takiego zajmowania powierzchni ulicy. Kara za złamanie tego zakazu wynosi od 168 do 674 euro.

Cytowani przez media specjaliści wyjaśniają, że zajmowanie powierzchni ulicznej może w niektórych przypadkach być karane jeszcze surowiej.

Kodeks karny, zauważają, przewiduje grzywnę w wysokości do 1032 euro dla tego, kto umyślnie zajmuje teren publiczny bądź prywatny, by czerpać z tego korzyści. Za taką korzyść można by uznać zaparkowanie samochodu.

Ten przepis jednak odnosi się do samowolnego ustawiania trwalszych blokad, np. metalowych słupków - stwierdzili eksperci.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane