• rozwiń

Nie tylko wymiana opon. Sprawdź, jak zadbać o auto po zimie

Nie tylko wymiana opon. Sprawdź, jak zadbać o samochód po zimie Odtwórz: Nie tylko wymiana opon. Sprawdź, jak zadbać o samochód po zimie
Nie tylko wymiana opon. Sprawdź, jak zadbać o samochód po zimie "Źródło: TVN Turbo"

Temperatura za oknem rośnie, kierowcy powoli zaczynają zmieniać opony z zimowych na letnie i część z nich na tym poprzestaje. Tymczasem po zimie warto zadbać także o inne elementy auta. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Zimą służby drogowe posypują nawierzchnię dróg solą, co nie jest zbyt przyjazne dla naszych samochodów, a szczególnie dla podwozi. Żeby je wyczyścić, nie wystarczy pojechać na zwykłą myjnię.

- Mycie podwozi bez podnośnika, to jest tylko takie opłukanie samochodu. Warto myć podwozie na podnośniku, dlatego że wówczas na całość nakładana jest chemia, (...), a potem wysokie ciśnienie sprawnie (je) doczyszcza - powiedział Marek Babraj, Auto Myjnia Tomar.

Samochód po zimie

Zimą w kość dostaje także lakier samochodu. Żeby dłużej cieszyć się jego lśnieniem, także o to powinniśmy zadbać - samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalistów.

- Pierwszym krokiem jest dokładnie umycie tego samochodu, zakamarków, szczelin, później polerowanie takiego lakieru, czyli pozbycie się mikrozarysowań, rys, całego brudu, który niestety nam się przylepia do lakieru i następnie aplikacja powłok (np. wosku), które uchronią nam lakier, dadzą barierę ochronną - wskazał Dawid Filipek, Detailing Crew Warszawa.

Ponadto zimą wielu kierowców nie używa klimatyzacji. W takiej sytuacji, po jej uruchomieniu podczas cieplejszych dni, możemy poczuć nieprzyjemny zapach.

- Lepiej zadbać wcześniej, już po zimie przyjechać do serwisu, aby sprawdzić działanie klimatyzacji, dokonać jej odgrzybienia, ozonowania oraz wymiany filtru pyłkowego - radził Kazimierz Wyszyński, Serwis Wyszyński Auto Centrum.

W trakcie zimy łatwego życia nie mają także wycieraczki samochodowe, szczególnie jeśli zdarzyło się, że szorowały po zamarzniętej szybie. Warto więc wiosną sprawdzić także stan piór.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane