• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Gigant będzie zwalniał. Zdradza szczegóły planu

Gigant będzie zwalniał. Zdradza szczegóły planu
Foto: shutterstock.com Foto: Volkswagen zlikwiduje 7 tys. miejsc pracy w Ameryce Łacińskiej

Niemiecki koncern Volkswagen zlikwiduje 7 tysięcy miejsc pracy w Ameryce Łacińskiej - poinformował w piątek brazylijski oddział koncernu za pośrednictwem portalu informacyjnego G1. W ciągu pięciu kolejnych lat w Brazylii zlikwidowanych zostanie 5 tys. miejsc pracy, a w Argentynie 2 tys.

W piątek Volkswagen ogłosił likwidację 30 tys. miejsc pracy w ramach planu oszczędnościowego negocjowanego wcześniej ze związkami zawodowymi. 23 tys. miejsc pracy zostanie zlikwidowanych w samych Niemczech.

Na całym świecie grupa Volkswagena zatrudnia ponad 610 tys. pracowników.

Negocjacje w sprawie tzw. planu przyszłościowego trwają od czerwca br. Związki zawodowe zgodziły się na cięcia w zamian za obietnicę stworzenia w przyszłości nowych miejsc pracy, szczególnie podczas produkcji samochodów elektrycznych. Mają one powstać głównie w niemieckich fabrykach. Przy projekcie pojazdów elektrycznych zatrudnienie ma znaleźć 9 tys. osób.

W następstwie dochodzenia podległej rządowi USA Agencji Ochrony Środowiska (EPA) Volkswagen przyznał się we wrześniu 2015 roku do zainstalowania w ponad 11 milionach samochodów z silnikiem Diesla oprogramowania umożliwiającego oszukiwanie przy pomiarze zawartości szkodliwych substancji w spalinach. Koncern musi się liczyć z wieloletnimi procesami sądowymi oraz miliardowymi karami za łamanie przepisów o normach technicznych i ochronie środowiska.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane