• rozwiń
  • WIG20 2181.18 -0.09%
  • WIG30 2468.89 -0.06%
  • WIG 57389.84 -0.05%
  • sWIG80 11447.95 +0.16%
  • mWIG40 3648.77 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:15

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Po Chinach czas na Europę. Gigant zapowiada nowe otwarcie

Po Chinach czas na Europę. Gigant zapowiada nowe otwarcie
Foto: Volkswagen Foto: Model koncepcyjny Sport Coupe Concept GTE

Volkswagen zapowiada wprowadzenie na rynek nowego czterodrzwiowego modelu. Ma on być droższy niż średniej wielkości passat, ale tańszy od luksusowego sedana phaeton wycofanego ze sprzedaży w poprzednim roku - donosi Bloomberg. Wcześniej nowy model pojawił się w Chinach. VW wprowadzając na rynek nowe modele chce odzyskać dobry wizerunek po tzw. aferze spalinowej.

Zgodnie z zapowiedziami rzecznika koncernu, nowe dziecko VW pojawi się na rynku w przyszłym roku. Model będzie inspirowany modelem koncepcyjnym Sport Coupe Concept GTE, który został zaprezentowany na motoshow w Genewie w 2015 roku. Będzie skierowany głównie do klientów w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Wcześniej tego lata w Chinach pojawiła się także limuzyna phideon. Luksusowy model kosztuje ok. 50 tys. dolarów i jest produkowany specjalnie na tamtejszy rynek.

VW wprowadzając na rynek nowe modele chce odzyskać dobry wizerunek po największej aferze w historii motoryzacji i przyciągnąć nowych nabywców na swoje ekskluzywne modele - wskazuje Bloomberg.

Afera spalinowa

Przypomnijmy, że w następstwie dochodzenia podległej rządowi USA Agencji Ochrony Środowiska (EPA) Volkswagen przyznał się we wrześniu 2015 roku do zainstalowania w łącznie około 11 mln samochodów oprogramowania pomagającego fałszować wyniki pomiarów zawartości tlenków azotu w spalinach silników Diesla.

 

Na czym polegała manipulacja Volkswagena? Zobacz materiał TVN24 BiS (24.09.2015):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane