• rozwiń
  • WIG20 2184.35 -0.19%
  • WIG30 2509.19 -0.32%
  • WIG 56561.79 -0.18%
  • sWIG80 11621.76 -0.27%
  • mWIG40 3894.19 -0.62%

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-17 17:15

Dostosuj

Volkswagen wyprodukuje mniej aut. Przez spór z dostawcami

Volkswagen wyprodukuje mniej aut. Przez spór z dostawcami
Foto: Pavel L Photo and Video / Shutterstock.com Foto: Zmiany czekają fabryki Volkswagena w Wolfsburgu, a także w Emden, Zwickau, Kassel, Salzgitter i Brunszwiku

Koncern Volkswagen poinformował w poniedziałek, że w efekcie sporu z dwoma niemieckimi kontrahentami i wstrzymania przez nich dostaw części wystąpiły w sześciu jego fabrykach zakłócenia produkcji, które potrwają częściowo do końca sierpnia.

"Wskutek wstrzymania dostaw spowodowanego przez dostawców zewnętrznych zaopatrywanie produkcji częściami składowymi zostało w kilku zakładach Volkswagena przerwane" - głosi komunikat koncernu. Dotyczy to sześciu placówek produkcyjnych - macierzystych zakładów Volkswagena w Wolfsburgu, a także jego fabryk w Emden, Zwickau, Kassel, Salzgitter i Brunszwiku.

Komunikat zapowiada "przedsięwzięcia dostosowawcze sięgające aż do wprowadzenia skróconego czasu pracy". Deklaruje, iż dalszy rozwój sytuacji jest "nie do przewidzenia", a "Volkswagen nadal stara się osiągnąć porozumienie z dostawcami". Okres występowania problemów produkcyjnych będzie zróżnicowany - w wytwarzającej passaty fabryce w Emden rozpoczął się jeszcze 18 sierpnia, a w zakładach produkcji silników w Salzgitter potrwa do 30 sierpnia.

Koniec współpracy

Jak podano, ucierpią nie tylko produkcja modeli Golf i Passat, ale także wytwarzanie silników, skrzyń biegów, instalacji wydechowych i elementów z tworzyw sztucznych. Efekty tego odczuje łącznie 27,7 tys. pracowników - około 10 tys. w Wolfsburgu, 7,5 tys. w Emden, 6 tys. w Zwickau, 1500 w Kassel, 1,4 tys. w Salzgitter i 1,3 tys. w Brunszwiku.

Spośród skonfliktowanych z Volkswagenem kooperantów firma ES Automobilguss dostarcza mu części do skrzyń biegów, a powiązana z nią majątkowo spółka Car Trim pokrycia siedzeń. Obie twierdzą, że koncern bezpodstawnie i bez wymaganego okresu wypowiedzenia zerwał z nimi współpracę, nie oferując żadnej ugody finansowej.

 

Szykują się kolejne pozwy przeciwko Volkswagenowi:


Video (Szykują się kolejne pozwy przeciwko Volkswagenowi): 1490594

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane