• rozwiń
  • WIG20 2201.91 -0.72%
  • WIG30 2502.11 -0.72%
  • WIG 58233.17 -0.50%
  • sWIG80 11575.87 -0.17%
  • mWIG40 3799.70 -0.55%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:30

Dostosuj

Toyota zapowiada duże inwestycje na amerykańskim rynku

Toyota zapowiada duże inwestycje na amerykańskim rynku
Foto: Toyota Foto: W USA produkowany jest m.in. model Toyoty Camry

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota zainwestuje 1,3 mld dolarów w unowocześnienie fabryki w mieście Georgetown w stanie Kentucky w środkowowschodniej części USA. Produkowany jest tam m.in. model Camry.

Toyota zapowiada, że mimo reorganizacji i unowocześnienia utrzyma miejsca pracy w fabryce, w której zatrudnia obecnie 8,2 tys. osób. Jest to największy zakład koncernu w USA. Powstaje tam jeden z czterech produkowanych w Ameryce Północnej samochodów Toyoty.

Reorganizacja fabryki

- Ta duża reorganizacja pozwoli fabryce zachować elastyczność i zdolność do konkurowania, oraz umocni naszą obecność w Kentucky - powiedział szef zakładów Wil James, w których produkowany jest też model Avalon oraz Lexus ES 350.

Inwestycja zakłada m.in. wymianę narzędzi i urządzeń wykorzystywanych na linii produkcyjnej zakładów. W planach jest też budowa nowej lakierni.

Reorganizacja fabryki w Georgetown jest elementem szerszego planu Toyoty, która zakłada zainwestowanie 10 mld dolarów w Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższych pięciu lat - poinformował prezes amerykańskiego oddziału Toyoty Jim Lentz.

Działania Toyoty spotkały się z aprobatą prezydenta USA Donalda Trumpa, który w niedzielę wieczorem podkreślał, że "jest to kolejny dowód na to, iż producenci widzą pozytywną zmianę klimatu gospodarczego za nowej administracji". Z najnowszego badania amerykańskiego zrzeszenia producentów wynika, że ponad 93 proc. z nich pozytywnie ocenia prognozy dla swoich firm.

W zeszłym roku fabryka w Kentucky wyprodukowała ponad 500 tys. samochodów.

 

Zobacz nowości na Geneva Motor Show 2017:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane