• rozwiń

Tesla zwalnia. Potężna redukcja etatów

Tesla pokazała słoneczny dach Odtwórz: Tesla pokazała słoneczny dach
Tesla pokazała słoneczny dach "Źródło: Reuters/Tesla"

Tesla poinformowała, że w najbliższym czasie zwolni kilka tysięcy pracowników. Producent samochodów elektrycznych stara się obniżyć koszty i szukać zysków, nie stwarzając jednocześnie zagrożenia dla produkcji samochodu Model 3.

Szef koncernu Elon Musk poinformował o zwolnieniach we wtorek w e-mailu do pracowników. Jak napisał cięcia są częścią uproszczenia struktury zarządzania firmą. - W ramach tych starań, a także potrzeby ograniczenia kosztów i osiągnięcia zysków, podjęliśmy trudną decyzję, aby zwolnić około 9 procent naszych pracowników w całej firmie - dodał Musk.

Tłumaczył, że w  ciągu ostatnich kilku lat Tesla szybko się rozwinęła, co doprowadziło do pewnego duplikowania ról i niektórych funkcji.

Osiągnąć cel

Podkreślił też, że restrukturyzacja nie obejmie pracowników produkcyjnych. W związku z tym nie wpłynie na zdolność do osiągnięcia celów produkcyjnych dotyczących samochodu Model 3.

Koncern założył, że będzie produkował pięć tysięcy egzemplarzy tygodniowo, jednak ma z tym spore problemy. Produkcja w pewnym momencie utknęła w martwym punkcie. W ubiegłym tygodniu Musk powiedział, że cel powinien zostać osiągnięty do końca czerwca.

Reuters zaznacza, że Tesla wydaje dużo i szybko. Pieniądze idą na linię montażową i przygotowanie nowych inwestycji takich jak crossover Model Y i fabryka Gigafactory, gdzie powstają baterie do elektrycznych samochodów.

Po zwolnieniach liczba pracowników Tesli będzie wynosić 37 tysięcy, czyli mniej więcej tyle, ile pod koniec ubiegłego roku.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane