• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Tesla zwalnia. Potężna redukcja etatów

Tesla pokazała słoneczny dach Odtwórz: Tesla pokazała słoneczny dach
Tesla pokazała słoneczny dach "Źródło: Reuters/Tesla"

Tesla poinformowała, że w najbliższym czasie zwolni kilka tysięcy pracowników. Producent samochodów elektrycznych stara się obniżyć koszty i szukać zysków, nie stwarzając jednocześnie zagrożenia dla produkcji samochodu Model 3.

Szef koncernu Elon Musk poinformował o zwolnieniach we wtorek w e-mailu do pracowników. Jak napisał cięcia są częścią uproszczenia struktury zarządzania firmą. - W ramach tych starań, a także potrzeby ograniczenia kosztów i osiągnięcia zysków, podjęliśmy trudną decyzję, aby zwolnić około 9 procent naszych pracowników w całej firmie - dodał Musk.

Tłumaczył, że w  ciągu ostatnich kilku lat Tesla szybko się rozwinęła, co doprowadziło do pewnego duplikowania ról i niektórych funkcji.

Osiągnąć cel

Podkreślił też, że restrukturyzacja nie obejmie pracowników produkcyjnych. W związku z tym nie wpłynie na zdolność do osiągnięcia celów produkcyjnych dotyczących samochodu Model 3.

Koncern założył, że będzie produkował pięć tysięcy egzemplarzy tygodniowo, jednak ma z tym spore problemy. Produkcja w pewnym momencie utknęła w martwym punkcie. W ubiegłym tygodniu Musk powiedział, że cel powinien zostać osiągnięty do końca czerwca.

Reuters zaznacza, że Tesla wydaje dużo i szybko. Pieniądze idą na linię montażową i przygotowanie nowych inwestycji takich jak crossover Model Y i fabryka Gigafactory, gdzie powstają baterie do elektrycznych samochodów.

Po zwolnieniach liczba pracowników Tesli będzie wynosić 37 tysięcy, czyli mniej więcej tyle, ile pod koniec ubiegłego roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane