• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Tesla rusza na podbój Chin

Ford vs Tesla Odtwórz: Ford vs Tesla
Ford vs Tesla "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Tesla potwierdziła w niedzielę, że rozmawia z władzami Szanghaju na temat zbudowania tam fabryki. Producent samochodów elektrycznych spodziewa się, że do końca tego roku osiągnie porozumienie w tej sprawie. "Wall Street Journal" napisał nieoficjalnie, że obie strony już się dogadały.

Chiny nakładają 25-procentowe cło na sprzedaż samochodów z importu i nie pozwalają zagranicznym producentom na budowanie fabryk. To problem dla Tesli, która chce rozszerzyć swoją działalność na rozwijającym się runku samochodów elektrycznych w Chinach, nie naruszając przy tym ich niezależności i własności intelektualnej.

Mniejsze koszty

Chiński rząd zastanawiał się, czy nie pozwolić zagranicznym producentom samochodów na zakładanie fabryk w strefach wolnego handlu, aby zwiększyć produkcję pojazdów elektrycznych i hybrydowych i tym samym pomóc w realizacji ambitnych celów dotyczących sprzedaży aut elektrycznych na krajowym rynku.

Jak nieoficjalnie poinformował "Wall Street Journal", Tesla osiągnęła już porozumienie w tej sprawie z władzami Szanghaju, który jest motoryzacyjną stolicą Chin i znaczącym rynkiem luksusowych pojazdów wszelkiego rodzaju. Gdyby doszło do podpisania umowy, to Tesla nadal musiałaby płacić 25 proc. podatku od samochodów zbudowanych w strefie wolnego handlu, ale mogłaby obniżyć koszty produkcji.

Warto zwrócić uwagę, że chiński gigant internetowy Tencent Holdings posiada 5 proc. udziału w spółce Elona Muska i jest postrzegany jako potencjalny sojusznik starań Tesli o wejście na chiński rynek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane