• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Tesla planuje fabrykę w Chinach. Pół miliona aut rocznie

Kim jest Elon Musk? Odtwórz: Kim jest Elon Musk?
Kim jest Elon Musk? "Źródło: TVN24 BiS"

Pół miliona samochodów rocznie - tyle mają wynosić moce produkcyjne nowej fabryki koncernu motoryzacyjnego Tesla, który planuje budowę zakładu w Chinach.

Jak podaje Bloomberg Tesla osiągnęła wstępne porozumienie z lokalnymi podmiotami w Szanghaju, które ma dotyczyć budowy fabryki samochodów w Chinach. Trzeba pamiętać, że jest to wstępne porozumienie, które nie zobowiązało jeszcze żadnej ze stron do zawarcia umowy.

Fabryka w Chinach

Budowa zakładu mającego produkować rocznie nawet 500 tysięcy aut ma ruszyć wkrótce po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń. Produkowane w Chinach auta mają trafiać głównie na tamtejszy rynek. W ten sposób władze Tesli chcą nie tylko zaoszczędzić na kosztach transportu, ale również ominąć wysoki podatek importowy, który obecnie znacznie obniża cenową atrakcyjność samochodów elektrycznych tej marki w Chinach.

Bloomberg zwraca też uwagę na to, że temat budowy własnej fabryki jest dla Tesli coraz pilniejszy także z powodu wojny handlowej między USA a Chinami, w efekcie której cła na importowane do Państwa Środka samochody mają być jeszcze wyższe.

Kolejna w Europie

Koncern Tesla posiada własną fabrykę samochodów w Fremont w Kalifornii, gdzie w pierwszej połowie tego roku powstało około 88 tys. aut. Tesla posiada też gigantyczną fabrykę akumulatorów w stanie Nevada. W planach firmy jest też otworzenie fabryki samochodów w Europie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane