• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Ekscytujący wyścig rodzinnego auta ze sportowym wozem. Przekonaj się, co z tego wyszło

Pierwszy Supercharger do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych już w Polsce. Odtwórz: Pierwszy Supercharger do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych już w Polsce.
Foto: www.teslamotors.com/presskit, www.alfaromeopress.com | Video: Orlen Foto: Tesla Model X vs Alfa Romego 4C | Video: Pierwszy Supercharger do szybkiego ładowania samochodów elektrycznych już w Polsce.

Każdy, kto zdaje sobie sprawę z potężnych osiągów samochodów ze stajni Elona Muska wie, że niewiele jest aut, które mogą im dorównać. I mowa tutaj nie tylko o rodzinnych SUV-ach, czy małych, miejskich pojazdach. Ze świecą szukać mocniejszych hot-hatchy, czy sportowych modeli kompaktowych, które mogłyby stanąć w szranki z autami Tesli.

Dwóch dziennikarzy motoryzacyjnych z amerykańskiego magazynu motoryzacyjnego - Motor Trend, postanowiło przeprowadzić niezwykle obrazowy eksperyment. Na torze do wyścigów typu drag race zestawili ze sobą rodzinne auto, SUV-a produkcji Tesli oraz supersamochód, Alfę Romego 4C.

Gdyby spojrzeć jedynie na specyfikację obu samochodów, bez większego wahania można by postawić na

zwycięstwo Tesli. Ta ostatnia ma w wersji P90D 762 KM. Przy masie 2440 kg oznacza to, że każdy koń mechaniczny musi sobie radzić z 3,2 kg auta. U Alfy, proporcje mocy (240 KM) do masy (895 kg) skazują każdego konia mechanicznego na zaprzęgnięcie do 3,73 kg mieszanki włókna węglowego, aluminium i całej reszty materiałów, z której zbudowano włoską piękność.

Osiągi obu aut „na papierze”, również przemawiają za wygraną Tesli. Elektryczne auto według danych producenta rozpędza się do pierwszej setki w czasie 3,2 sekundy. Alfa Romeo 4C robi to samo już w 4,5 sekundy.

Co się jednak stanie, gdy w ramach wyścigu potężna Tesla będzie dodatkowo holować przyczepę z pełnowymiarową bliźniaczką swojej oponentki? Wygrają elektryzujące volty, czy jednak wybuchowe oktany?

Okazuje się, że Model X posiada na tyle ogromne zasoby mocy, żeby w wyścigu na ćwierć mili pokonać Alfę Romeo 4C, jednocześnie holując drugą taką na lawecie.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane