• rozwiń

Największe targi motoryzacyjne w kraju. "Na odwiedzających czeka około sześćdziesięciu premier"

Targi motoryzacyjne w Poznaniu. "Na odwiedzających czeka około 60 premier" Odtwórz: Targi motoryzacyjne w Poznaniu. "Na odwiedzających czeka około 60 premier"
Targi motoryzacyjne w Poznaniu. "Na odwiedzających czeka około 60 premier" "Źródło: tvn24"

Ponad tysiąc pojazdów, w tym sześćdziesiąt motoryzacyjnych premier, będzie można podziwiać na Poznań Motor Show. Odbywająca się w stolicy Wielkopolski impreza to największe wydarzenie motoryzacyjne w Polsce i jedno z ważniejszych w Europie.

Na odwiedzających rokrocznie czeka ekspozycja samochodów, motocykli, kamperów i przyczep kempingowych oraz samochodów ciężarowych. Czwartek, pierwszy dzień przewidziany jest dla specjalistów i dla prasy, od piątku targi są dostępne dla szerszej grupy fanów motoryzacji.

- Poznań jest miejscem, w którym po raz drugi na świecie prezentowane są modele zjeżdżające do nas z targów w Genewie, czyli największej i najważniejszej imprezy motoryzacyjnej. Na odwiedzających targi czeka około sześćdziesięciu premier i ponad tysiąc pojazdów na pięciu salonach tematycznych. Będą samochody koncepcyjne, samochody autonomiczne, pokażemy, czym świat będzie jeździł w bliższej i dalszej przyszłości - powiedział dyrektor targów motoryzacyjnych Dariusz Wawrzyniak.

Poznań Motor Show 2019

Podczas tegorocznych targów odwiedzający zobaczą między innymi najnowsze modele i pojazdy koncepcyjne Volkswagena, Audi, Seata, Mitsubishi, BMW czy Mercedesa. Krajowe premiery będą miały w Poznaniu między innymi Skoda Scala, Skoda Kamiq, Hyundai Tucson N Line oraz Hyundai Nexo zasilany ogniwami wodorowymi. Zaprezentowany zostanie też nowy model pickupa SsangYong Musso Grand.

Poznań Motor Show po raz kolejny odbywa się pod hasłem "motoryzacja jutra".

- Jedną z myśli wiodących jest oczywiście elektromobilność. Wraz z naszymi partnerami zaprezentujemy pełną gamę samochodów które już są w sprzedaży bądź niebawem do niej trafią. Będziemy udowadniać, że przed elektromobilnością nie ma odwrotu. To rozwiązanie, które w pewnym sensie może pomóc uratować świat - powiedział Wawrzyniak.

Podczas poznańskich targów odbędzie się IX Ogólnopolski Zlot Caravaningowy, przygotowano zawody kaskaderów motocyklowych, Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej i Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników i Lakierników. Zaplanowano także poświęcony trendom w branży e-mobility kongres MOVE Mobility & Vehicles oraz Alternative Fuels Technology – nowy projekt poświęcony paliwom alternatywnym.

Impreza potrwa do 31 marca. W 2018 roku targi gościły ponad 150 tysięcy osób.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane