• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Frankfurt znika z mapy targów motoryzacyjnych

Ekspert o samochodach elektrycznych Odtwórz: Ekspert o samochodach elektrycznych
Ekspert o samochodach elektrycznych "Źródło: TVN24 BiS"

Frankfurt nie będzie już gospodarzem targów motoryzacyjnych IAA - podało w czwartek niemieckie stowarzyszenie przemysłu motoryzacyjnego VDA. Gospodarzem kolejnej edycji ma być jedno z trzech miast: Berlin, Hamburg lub Monachium.

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie odbywały się przez prawie 70 lat. Organizowano je naprzemiennie z wydarzeniem w stolicy Francji.

Przez lata wystawa stanowiła okazję dla koncernów motoryzacyjnych do prezentacji swych nowych samochodów i rozwiązań technologicznych. Dotyczyło to szczególnie niemieckich firm, które traktowały IAA jako pokaz siły.

Z badań wynikało, że prawie jeden na trzech z odwiedzających targi chciał kupić nowe lub używane auto w ciągu sześciu miesięcy od pokazu. Ponad 25 proc. rozważało tego typu inwestycję.

Nowy gospodarz

Targi IAA borykały się w ostatnich latach z problemami dotyczącymi innych tego typu wydarzeń. Malała liczba wystawców, którzy w ten sposób oszczędzali miliony euro potrzebnych na zorganizowanie stanowiska - podkreśla serwis Automotive News.

W tym samym czasie na znaczeniu zyskiwały prezentacje poszczególnych produktów, które można było też transmitować online.

W komunikacie VDA tłumaczy, że chce zmienić format targów, a nowy gospodarz ma być ogłoszony w ciągu najbliższych tygodni.

Spadek liczby odwiedzających

Podczas ubiegłorocznej edycji IAA odnotowano spadek odwiedzających rzędu 30 proc. Dodatkowo wystawa była miejscem protestów ekologów, którzy oskarżają branżę o nadmierne emisje CO2.

W 2019 roku wygasła też umowa VDA z firmą zarządzającą obszarem targowym we Frankfurcie. Dzięki temu możliwe było wytypowanie nowego gospodarza.

Organizatorzy targów w Paryżu zapewniają, że "zdecydowanie przeprojektowali swoje wydarzenie". Paryska wystawa motoryzacyjna odbędzie się w dniach 1-11 października 2020 r.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane