• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Szerzej z Warszawy do Łodzi. Minister: jest podpis w sprawie trzeciego pasa na A2

Szerzej z Warszawy do Łodzi. Trzeci pas na A2 coraz bliżej Odtwórz: Szerzej z Warszawy do Łodzi. Trzeci pas na A2 coraz bliżej
Szerzej z Warszawy do Łodzi. Trzeci pas na A2 coraz bliżej "Źródło: tvn24"

Dzisiaj podpisałem program inwestycyjny na budowę trzeciego pasa na autostradzie A2 z Warszawy do Łodzi - powiedział w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, podsumowując trzy lata działalności resortu.

Adamczyk podkreślił, że "bramki do poboru opłat na autostradzie A2, na węźle Pruszków zostaną wreszcie zlikwidowane". - To miejsce będzie wreszcie bezpieczne dla użytkowników autostrady A2 - dodał w trakcie czwartkowej konferencji prasowej.

Chodzi o nieczynne bramki na A2 w okolicach Brwinowa pod Warszawą. Metalowe słupy i betonowe przeszkody stoją od prawie siedmiu lat i powodują korki ze względu na konieczność zmniejszenia prędkości w ich pobliżu.

Czwarty pas?

W czerwcu bieżącego roku minister Adamczyk zapowiedział zlecenie ekspertyzy w sprawie czwartego pasa na autostradzie A2 z Warszawy do Łodzi.

- Patrząc na wielkość ruchu, jaki jest przewidywany po otwarciu Centralnego Portu Komunikacyjnego, już dzisiaj słyszę o wątpliwościach, czy kolejny, trzeci pas wystarczy - powiedział wówczas Adamczyk. - Można na ten temat debatować, ale to eksperci pomogą nam odpowiedzieć na pytanie, ile tych pasów faktycznie powinno być - zauważył.

Jak przypomniał wtedy szef resortu infrastruktury, na A2 jest tzw. rezerwa na jeden dodatkowy pas. - Budowa czwartego pasa będzie wiązała się z większą przebudową - ocenił.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane