• rozwiń
  • WIG20 2298.20 -1.14%
  • WIG30 2656.57 -1.03%
  • WIG 60144.37 -0.80%
  • sWIG80 14099.58 -0.19%
  • mWIG40 4633.61 -0.17%

Ostatnia aktualizacja: 2018-04-20 17:15

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Miejsca parkingowe będą szersze o 20 centymetrów. Zmiany od stycznia

Miejsca parkingowe urosną, ale mogą być droższe. Zmiany od stycznia Odtwórz: Miejsca parkingowe urosną, ale mogą być droższe. Zmiany od stycznia
Miejsca parkingowe urosną, ale mogą być droższe. Zmiany od stycznia "Źródło: TVN Turbo"

Miejsca parkingowe będą szersze o 20 centymetrów. Wszystko za sprawą rozporządzenia podpisanego przez ministra infrastruktury i budownictwa. Zmiany wejdą w życie od stycznia 2018 roku. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Choć zmiana wydaje się niewielka, to ucieszy kierowców zwłaszcza większych samochodów.

- Nieraz jak parkuję, to mam problemy, bo poruszam się dużym autem. Nawet jeśli uda mi się dobrze zaparkować, to mam duży problem z wysiadaniem (...) Przepis, żeby zrobić większe miejsca jest jak najbardziej ok - mówi kierowca Łukasz Jawoszek.

Parkingi mogą być droższe

Zwiększenie minimalnej szerokości miejsca postojowego może też mieć negatywny skutki szczególnie dla tych, którzy planują wykupienie miejsca na własność.

- Zmiany przepisów mogą mieć wpływ na deweloperów. Przede wszystkim na ilość miejsc postojowych, które zmieszczą się w garażu. Nie można wykluczyć, że będą one droższe - mówi Aleksandra Goller ze Skanska Residential Development Poland.

Goller dodaje, że jest jeszcze druga możliwość.  - Deweloperzy podejmą decyzję, żeby przejść na rozwiązania projektowe na platformach, co też wpłynie na koszt sprzedaży miejsc postojowych - mówi.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w rozporządzeniu znosi również minimalną odległość wyznaczonych miejsc postojowych przy domach jednorodzinnych. Do tej pory samochód można było zaparkować nie bliżej niż 7 metrów od okien budynków i granicy działki.

Rozporządzenie wejdzie w życie 1 stycznia 2018 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane