• rozwiń
  • WIG20 2188.96 -0.12%
  • WIG30 2486.27 -0.22%
  • WIG 57895.49 -0.27%
  • sWIG80 11617.62 -0.03%
  • mWIG40 3798.10 -0.67%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:32

Dostosuj

Zbudował supersamochód na pedały. Musi hamować jak Fred Flinstone

Supersamochód na pedały Odtwórz: Supersamochód na pedały
Supersamochód na pedały "Źródło: TVN Turbo"

W przydomowym garażu Andrzej Burek buduje to "superauto" już trzy lata. Nie jest jeszcze wprawdzie gotowe, ale już jeździ. I robi ogromne wrażenie. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Nie jest to najszybszy SLS jaki jeździł po Warszawie, ale chyba żaden nie cieszył się takim zainteresowaniem. - Czuje się trochę jakbym był w Papamobile (nazwa pojazdu, z którego korzysta papież -red.) bo tylko jadę i podnoszę rękę - przyznaje pan Andrzej, który w skali 1:1 skonstruował rower w kształcie Mercedesa SLS.

Dbałość o detale

Całość została zbudowana z włókien szklanych. Za napęd odpowiedzialny jest zarówno kierowca jak i pasażer. Im więcej pary w nogach tym pojazd jedzie szybciej. Niewielki problem zaczyna się przy hamowaniu bowiem za hamulce służą… nogi czyli podobnie jak w kreskówce o przygodach rodziny Flinstone’ów.

Patrząc na reflektory zbudowane z latarek można odnieść mylne wrażenie, że pan Andrzej nie zadbał o detale. Wręcz przeciwnie. Drzwi na przykład otwierają do góry czyli tak samo jak w prawdziwym SLS-ie.

Zgodnie z definicją ruchu drogowego jest to wózek rowerowy. Taki pojazd nie może poruszać się drogą dla rowerów, ale może jeździć po zwykłych drogach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane