• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Papieska "limuzyna" trafi pod młotek. Zobacz, gdzie wylicytujesz K1 POPE

Foto: PAP/Andrzej Grygiel Foto: Samochód został poświęcony przez metropolitę krakowskiego, kardynała Stanisława Dziwisza

Już 1 sierpnia będzie można wziąć udział w aukcji charytatywnej, gdzie na sprzedaż zostanie wystawiony papieski volkswagen golf. Nowy właściciel samochodu, którym podróżuje Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży, wesprze zakup mobilnych klinik.

Volkswagen golf, którym papież porusza się po Polsce, zostanie wystawiony na aukcję charytatywną tuż po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży.

Samochód z tablicami rejestracyjnymi o numerze K1 POPE trafi pod młotek już 1 sierpnia. Sprzedaż odbędzie się w ramach projektu #‎Misericordes.

Osiągnięty zysk zostanie przeznaczony na zakup specjalnych karetek - mobilnych klinik, które będą wykorzystywane przez lekarzy w obszarach wojennych. Akcja ruszy na stronie we4charity.com.

Samochód został poświęcony przez metropolitę krakowskiego, kardynała Stanisława Dziwisza.
Na ramkach tablic rejestracyjnych papieskich samochodów znajduje się napis stanowiący wezwanie do udziału w akcji "Misericordes" krakowskiej Caritas: "join misericordes we4charity.com". Auta charakteryzują się najprostszym wyposażeniem, z dodatków dołożono tylko dywaniki.

 

Zobacz galerię papieskiego golfa:

Na zakup karetki potrzeba 700 tys. zł. Pozostałe pieniądze - mówił szef krakowskiego Caritas - posłużą wyposażeniu domu i magazynu na dary w Brzegach.

 

W czwartek jeździł nim papież, teraz każdy może nim podróżować. Papieski tramwaj dostępny dla wszystkich

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
panstwo_marionetkowe
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane