• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Autobusy elektryczne z Polski pojadą do Włoch

Solaris po raz 14. zdobywa tytuł lidera polskiego rynku autobusów miejskich Odtwórz: Solaris po raz 14. zdobywa tytuł lidera polskiego rynku autobusów miejskich
Solaris po raz 14. zdobywa tytuł lidera polskiego rynku autobusów miejskich "Źródło: Solaris"

Włochy odbiorą 22 autobusy elektryczne wyprodukowane w Polsce. 10 z nich będzie jeździło po ulicach Mediolanu, a 12 - po niedaleko oddalonym od stolicy mody miasteczku Bergamo.

Podpoznańska firma Solaris wyśle do Włoch dwa modele autobusów, które różnią się głównie sposobem ładowania. Sprzęt elektryczny wbudowany w autobusy dostarczyła firma zewnętrzna, ale też polska - Medcom.

Elektryczny transport

To, że polska firma dostarcza autobusy do Włoch nie jest jednak nowością. Jak pisze Solaris, na Półwysep Apeniński wysłał już 300 sztuk.

Wcześniej w tym roku firma wysłał 40 autobusów do Holandii.

Solaris polski producent pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów i tramwajów. Do tej pory firma dostarczyła do 32 państw blisko 15 tys. pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2300 osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

Natomiast Medcom wyprodukował systemy napędowe dla setek tramwajów w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Turcji, Kanadzie, Bułgarii, Rumunii, Rosji, Białorusi, Ukrainie i Etiopii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane