• rozwiń

Kupujemy auta na potęgę. Nowe dane to potwierdzają

Kupujemy auta na potęgę. Nowe dane to potwierdzają
Foto: Shutterstock Foto: Samar: w styczniu zarejestrowano o ponad 17proc. więcej samochodów rdr

W styczniu zarejestrowano 41.935 samochody osobowe i dostawcze (DMC do 3,5 t.), tj. o 17,2 proc. więcej rdr - podał instytut Samar na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

"Styczeń był kolejnym, dwudziestym drugim już, miesiącem nieprzerwanego wzrostu sprzedaży aut osobowych oraz dostawczych o DMC do 3,5 t w porównaniu do analogicznego miesiąca poprzedniego roku. Pod względem liczby rejestracji miniony miesiąc był rekordowym styczniem w XXI wieku" - napisano w komentarzu.

"Wyższa sprzedaż w styczniu (rdr) to, podobnie jak od wielu miesięcy, zasługa dużej aktywności po stronie klienta instytucjonalnego. Udział firm jest wyjątkowo wysoki jak na styczeń i może zapowiadać kolejny rok dominacji klientów instytucjonalnych na rynku nowych samochodów. Do niedawna to klienci indywidualni stanowili w pierwszych miesiącach roku większą grupę kupujących (tak było jeszcze dwa lata temu). Obecnie zaś klienci instytucjonalni stanowią siłę napędową rejestracji. W styczniu kupili oni o przeszło 27 proc. więcej samochodów osobowych niż rok wcześniej" - dodano.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane