• rozwiń

Szybciej nad morze. Jest zgoda na budowę odcinka ekspresówki na Mazowszu

Autostrady kontra ekspresówki Odtwórz: Autostrady kontra ekspresówki
Autostrady kontra ekspresówki "Źródło: TVN Turbo"

Wojewoda mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację kolejnego odcinka drogi ekspresowej S7 - poinformowała we wtorek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o fragment Napierki - Mława.

Budowa obejmie odcinek drogi ekspresowej S7 o długości około 14 kilometrów.

Drogowcy wskazali, że to ostatni z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie północnego Mazowsza, na które zostały już podpisane umowy na realizację.

"Po rozpoczęciu prac budowlanych na GDDKiA odcinku Napierki - Mława roboty obejmą całość ponad 70-kilometrowego odcinka między granicą województwa warmińsko-mazurskiego a Płońskiem" - czytamy.

Wcześniej zezwolenie na realizację uzyskały trzy odcinki S7: Strzegowo - Pieńki, Pieńki - Płońsk oraz Mława - Strzegowo.

S7 Napierki - Mława

Zgodnie z kontraktem powstanie dwupasmowa droga ekspresowa wraz z drogami serwisowymi. Zostanie wykonany remont wybranych dróg lokalnych oraz budowa urządzeń ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstanie między innymi 14 obiektów inżynierskich oraz dwa węzły: Mława Północ i Mława Wschód. Wzdłuż trasy planowane są dwa Miejsca Obsługi Podróżnych: MOP Pepłowo I oraz MOP Pepłowo II.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe, które realizuje zadanie za kwotę 294,7 miliona złotych. Inwestycja jest współfinansowana ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Umowa na realizację w systemie "Projektuj i buduj" została zawarta 20 grudnia 2017 roku. Planowany termin zakończenia kontraktu to drugi kwartał 2021 roku.Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane