• rozwiń

Rośnie sprzedaż samochodów w Europie. Zbliżyła się do poziomu sprzed kryzysu

Auta elektryczne wcale nie takie ekologiczne. Zobacz, dlaczego Odtwórz: Auta elektryczne wcale nie takie ekologiczne. Zobacz, dlaczego
Foto: Shutterstock | Video: TVN Turbo Foto: W lutym sprzedaż samochodów w Unii Europejskiej wzrosła o 2,2 proc. | Wideo: Auta elektryczne wcale nie takie ekologiczne. Zobacz, dlaczego | Video: Auta elektryczne wcale nie takie ekologiczne. Zobacz, dlaczego

W lutym sprzedaż samochodów w Unii Europejskiej wzrosła o 2,2 proc. i wyniosła ponad milion egzemplarzy - poinformowało w czwartek europejskie stowarzyszenie producentów samochodów ACEA. To wynik zbliżony do tych osiąganych przed kryzysem gospodarczym.

Z opublikowanych w czwartek danych wynika, że na trzech głównych rynkach, czyli we Francji (-2,9 proc.) w Niemczech (-2,6 proc.) i w Wielkiej Brytanii (-0,3 proc.) zanotowano niewielkie spadki.

Duży wzrost w Polsce

W lutym wzrost sprzedaży odnotowano m.in. we Włoszech o 6,2 proc. i w Hiszpanii o 0,2 proc. Dla Polski wynik ten wyniósł 14,2 proc.

W raporcie ACEA zwrócono uwagę na wzrost sprzedaży o 15,9 proc. w nowych państwach Wspólnoty.

Twórcy dokumentu zwracają uwagę na spadek nowych rejestracji o 3 proc. koncernu PSA, który kupił od General Motors markę Opel. Volkswagen odnotował spadek sprzedaży o 6,6 proc. a Fiat Chrysler zanotował wzrost o 8 proc.

Wielka fuzja za niewielkie pieniądze. Opel w rękach Francuzów:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane