• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Koncepcyjnie i na bogato, pomysł Rolls Royce'a na auto przyszłości

Koncepcyjnie i na bogato, pomysł Rolls Royce'a na auto przyszłości
Foto: Rolls-Royce Foto: Rolls-Royce zaprezentował koncepcyjne auto przyszłości

Z okazji obchodów 100-lecia istnienia BMW, poszczególne marki koncernu prześcigają się w prezentacji najnowszych koncepcji pojazdów. Wszystkie auta dostaną w nazwie Vision Next 100 - jak stulecie firmy. Rolls Royce przedstawił luksusową wersję futurystycznego samochodu.

Do końca roku każda z marek należących do Bayerische Motoren Werke przedstawi swoją wizję auta, jakie według niej będą jeździć po drogach za kilka dekad. Producent z Bayernu na początku marca tego roku pokazał BMW Vision Next 100. Wyposażony w funkcję jazdy autonomicznej oraz tzw. HUD (Head-Up Display) czyli przezierny wyświetlacz zachwycił futurystyczną bryłą.

Brytyjska elegancja

Podobnie zrobił należący do grupy BMW Rolls Royce i z tej samej okazji zaprezentował światu auto będące pomieszaniem brytyjskiej elegancji oraz kształtów znanych m.in. ze Star Treka czy

Gwiezdnych Wojen. Vision Next 100, pokazane przez producenta wywodzącego się z Manchesteru, zostało zaprezentowane w stolicy ojczyzny tej marki.

Oficjalna nazwa koncepcyjnego modelu Rolls Royce'a to 103EX. Auto mierzy ponad 6 metrów długości i półtora metra wysokości i jest napędzane przez bezemisyjny motor. Reflektory jakby lewitujące i pionowe nadkola przypominające ostrza mocno nawiązują do stylistyki marki, nadając autu wrażenie ciężkości.

Nie dla każdego

Prawie niewidoczne koła niemal w całości upchnięto pod gładkim nadwoziem. Przy takim rozwiązaniu – bardziej stylistycznym niż praktycznym – trudno wyobrazić sobie wymianę ogumienia na poboczu polskiej drogi. Na szczęście zanim takie auta zaczną wyjeżdżać z fabryk jako seryjne, zmianą opon będą się już zajmowały roboty dostarczone na miejsce przez drony, a może nawet teleportowane...

W środku Rolls Royce 103EX zamiast tylnej kanapy znajduje się pokryta jedwabiem sofa koloru kości słoniowej, wełniany dywan, duży telewizor, a także wykończenia z ręcznie polerowanego madagaskarskiego drewna.

Sztuczna inteligencja

We wnętrzu może nieco dziwić brak kierownicy. Ale bez obaw, dowiezieniem pasażerów na miejsce w arcykomfortowych warunkach, zajmie się Eleonora – pół szofer, pół doradca osobisty o sztucznej inteligencji.

Jak mówi chińskie przysłowie – jeden obraz wart jest więcej niż 1000 słów. Ponieważ tymi ostatnimi trudno opisać niezwykłe kształty koncepcyjnego Rolls Royce'a zapraszamy do galerii:

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane