• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Polskę wyprzedził tylko jeden kraj. Najlepszy marzec w motoryzacji od 18 lat

Polskę wyprzedził tylko jeden kraj. Rekordowy marzec w motoryzacji Odtwórz: Polskę wyprzedził tylko jeden kraj. Rekordowy marzec w motoryzacji
Polskę wyprzedził tylko jeden kraj. Rekordowy marzec w motoryzacji "Źródło: TVN24 BiS"

Polska znalazła się w ścisłym gronie europejskich liderów wzrostu sprzedaży samochodów. Wśród największych rynków kontynentu przegoniła nas pod tym względem jedynie Holandia - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita".

Popyt na nowe samochody osobowe rośnie w Polsce dużo szybciej niż w znacznie większych i o wiele zamożniejszych krajach Europy Zachodniej.

Jak podała organizacja europejskich producentów ACEA, w grupie dużych rynków, gdzie kwartalna sprzedaż przekroczyła 100 tysięcy sztuk, wzrost liczby rejestracji w Polsce wyniósł w pierwszych trzech miesiącach roku 11,1 procent (do 139,9 tys. aut). W rezultacie okazał się drugim zaraz po Holandii, gdzie wzrost rok do roku wyniósł 13,6 proc.

W samym marcu w Polsce zarejestrowano 51,7 tys. samochodów osobowych. W rezultacie ubiegły miesiąc okazał się na polskim rynku rekordowy, licząc od 2000 roku.

- Ten wyjątkowo wysoki poziom sprzedaży zarówno w marcu, jak i w całym pierwszym kwartale, jest zasługą coraz większych zakupów firm - podkreśla w rozmowie z "Rz" Dariusz Balcerzyk, ekspert Samaru.

Najpopularniejsze modele

Z raportu Samaru wynika, że w marcu - spośród samochodów osobowych - najczęściej rejestrowano Skodę Octavię (1878 aut). Na podium znalazły się także Skoda Fabia - 1746 rejestracji oraz Opel Astra - 1674. Pierwszą piątkę uzupełniają: Volkswagen Golf - 1551 i Toyota Yaris - 1502.

Największą popularnością w pierwszych trzech miesiącach roku cieszyła się - podobnie jak w marcu - Skoda Octavia. Od stycznia do marca zarejestrowano 5685 modeli tego samochodu.

Na drugim miejscu znalazła się Skoda Fabia - 5637 rejestracji. Podium uzupełnia Toyota Yaris, którą zarejestrowano 4495 razy. W pierwszej piątce znalazły się także: Opel Astra - 4212 oraz Volkswagen Golf - 4088.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane