• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Przegląd prasy. Prawo jazdy bez adresu. Kierowcy mogliby zaoszczędzić czas i pieniądze

Jak z egzaminem na prawo jazdy poradzi sobie doświadczony kierowca? Odtwórz: Jak z egzaminem na prawo jazdy poradzi sobie doświadczony kierowca?
Jak z egzaminem na prawo jazdy poradzi sobie doświadczony kierowca? "Źródło: TVN Turbo"

Ministerstwo infrastruktury rozważa usunięcie z prawa jazdy adresu zamieszkania - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Do zmian w przepisach może dojść już w czerwcu tego roku.

Adres zameldowania zniknął już z nowej wersji dowodów osobistych. Teraz podobny zabieg ma, według informacji "DGP", dotyczyć dokumentów potwierdzających uprawienia do kierowania pojazdami.

Bez adresu

- W momencie wdrożenia CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji Kierowców (CEK) ministerstwo rozważy możliwość wycofania się z konieczności podawania adresu w prawie jazdy – potwierdza w rozmowie z "DGP" Szymon Huptyś, rzecznik resortu.

Centralna Ewidencja Kierowców ma ruszyć w czerwcu tego roku. Wtedy też mogłoby dojść do zmian w prawach jazdy.

Obowiązek jest

Według obecnych przepisów każdy kierowca w ciągu 30 dni np. od przeprowadzki musi wymienić dokument. Problem w tym, że za prawnym obowiązkiem nie idzie żadna sankcja. Zwykle w przypadku drogowej kontroli kończy się na upomnieniu i prośbie policji, aby prawo jazdy wymienić na nowe.

Chcąc uniknąć potencjalnych nieprzyjemności część kierowców składa jednak wnioski o wymianę dokumentu po zmianie adresu zamieszkania. Taka "przyjemność" kosztuje 100,50 zł. Do tego trzeba doliczyć koszt aktualnych zdjęć.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane