• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Tragiczne wypadki drogowe pod lupą. Nowy pomysł policji

Policja dokładnie przeanalizuje wypadki drogowe Odtwórz: Policja dokładnie przeanalizuje wypadki drogowe
Foto: Shutterstock | Video: TVN Turbo Foto: Obecnie najczęstsze przyczyny wypadków wpisywaną w policyjne rubryki to: niedostosowanie prędkości do warunków i nieprzestrzeganie pierwszeństwa | Video: Policja dokładnie przeanalizuje wypadki drogowe

Policja chce, by każdy śmiertelny wypadek na drodze był badany przez zespół specjalistów. Eksperci mieliby się przyjrzeć, jakie były dokładne przyczyny zdarzenia oraz czy do wypadku nie przyczyniła się infrastruktura drogowa. Jeśli tak, ewentualne zastrzeżenia (na przykład mało widoczny znak, źle wyprofilowana droga) byłyby wpisywane do końcowego raportu.

Podobne zespoły działają już w innych krajach Europy, m.in. w Szwecji. W Polsce projekt obecnie jest dopiero w fazie analiz.

- Każdy pomysł, który zmierza do ograniczenia liczby ofiar śmiertelnych na drogach, jest dobry - zauważa jednak Andrzej Grzegorczyk z Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Obecnie jako najczęstsze powody śmiertelnych wypadków w policyjnych rubrykach wskazywane są niedostosowanie prędkości do warunków i nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu. Na trzecim miejscu znajdują się jednak "przyczyny nieustalone", co może być dodatkowym argumentem za każdorazowym powołaniem zespołu specjalistów. Materiał programu "Raport" TVN Turbo.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
blazej_sobkowicz
To nie drogi czy też znaki drogowe powodują wypadki tylko "polski styl jazdy" kierowców. Usprawnienia typu poprawa profilu drogi tylko zwiększy liczbę wypadków gdyż kierowcy i tak będą "jeździć po bandzie" testując drogę, pojazd i swe umiejętności
  • 1
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
YaS
Loading...
YaS
Dodajmy, że pierwsze dwie przyczyny są również mocno nadużywane. Łuk drogi wyprofilowany na zewnątrz i wylatujące z niego auto, oczywiście powód to nadmierna prędkość. Skrzyżowanie z zerową widocznością i bez lustra, nieustąpienie pierwszeństwa. Niby wszystko się zgadza, tylko prawdziwe przyczyny umykają.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane