• rozwiń

Przegląd prasy. Parkometr nie zarobi na parkujących na dziko

"Wścibskie Parkometry" inwigilują kierowców? Sąd: podstawowa funkcja niezgodna z prawem Odtwórz: "Wścibskie Parkometry" inwigilują kierowców? Sąd: podstawowa funkcja niezgodna z prawem
"Wścibskie Parkometry" inwigilują kierowców? Sąd: podstawowa funkcja niezgodna z prawem "Źródło: TVN Turbo"

Opłatę za pozostawienie auta w płatnej strefie można pobierać tylko za postój na miejscach do tego wyznaczonych - informuje we wtorek "Rzeczpospolita".

"Tak uznał w poniedziałek siedmioosobowy skład Naczelnego Sądu Administracyjnego. Oznacza to, że za parkowanie w płatnej strefie, ale poza miejscami wyznaczonymi - czyli tam, gdzie teoretycznie auto stać nie może, np. przy barierkach, pasach, w bramach, na chodnikach czy tuż za wyznaczonym miejscem - grozi co najwyżej mandat karny" - czytamy w artykule.

Uchwała sądu ma charakter "abstrakcyjny czyli nie ma związku z żadną konkretną sprawą. O jej wydanie wnosił prezes NSA, wskazując na poważne rozbieżności w orzecznictwie dotyczącym tej kwestii" - pisze "Rz"

"Z wniosku prezesa wynika, że sądy administracyjne nie są zgodne, czy opłatę za parkowanie w płatnej strefie można pobierać tylko od tych kierowców, którzy stawiają auta w miejscach wyznaczonych, czy także od tych, którzy parkują w strefie na dziko" - informuje "Rzeczpospolita".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane