• rozwiń
  • WIG20 2214.36 +1.07%
  • WIG30 2550.54 +1.06%
  • WIG 57264.89 +0.87%
  • sWIG80 11493.78 +0.17%
  • mWIG40 3957.52 +0.42%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Motoryzacja

Opel szykuje cięcia. Zajmie się pojazdami elektrycznymi

Samochody elektryczne przyszłością motoryzacji Odtwórz: Samochody elektryczne przyszłością motoryzacji
Samochody elektryczne przyszłością motoryzacji

Francuski koncern PSA przeprowadzi restrukturyzację przejętej od General Motors firmy Opel. Planowane zmiany zakładają m.in. zmniejszenie liczby dostępnych w sprzedaży modeli i prace nad pojazdami elektrycznymi - podała gazeta "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Według "FAZ" prezes PSA Carlos Tavares zamierza ograniczyć koszty produkcji oraz stosowaną przez Opla strategię sprzedaży samochodów znacznie poniżej ceny deklarowanej, m.in. w związku z tzw. samorejestracją.

Centrum inżynieryjne

Siedziba Opla w Russelsheim koło Frankfurtu ma się też stać centrum inżynieryjnym i elektryfikacyjnym na potrzeby wszystkich pojazdów PSA. Koncern już wcześniej zapowiadał, że w celu redukcji kosztów i ograniczenia emisji nowe modele Opla będą oparte wyłącznie na własnej technologii i platformach PSA.

"FAZ" nie ujawnił źródeł swoich doniesień. Oficjalne plany PSA względem Opla mają zostać ogłoszone w czwartek. Przytaczani przez agencję Reutera analitycy przewidują, że w wyniku włączania Opla w struktury PSA dojdzie do masowych zwolnień w zakładach firmy.

Plan: rentowność

Francuski koncern, będący właścicielem marek Peugeot, Citroen i DS, odkupił od GM prawa do Opla w sierpniu 2017. Ujawnione przez "FAZ" informacje wskazują, że Tavarez chciałby przeprowadzić w Oplu zmiany podobne do tych, które przywróciły PSA do dochodowości.

Zgodnie z planem Opel miałby wyjść na zero w 2019 roku i wypracować 2-procentową marżę operacyjną w 2020 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane