• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Rewolucja dla kierowców. Punkty karne sprawdzisz w internecie

Rewolucja dla kierowców. Punkty karne sprawdzisz w internecie Odtwórz: Rewolucja dla kierowców. Punkty karne sprawdzisz w internecie
Foto: tvn24 | Video: TVN Turbo Foto: Od kwietnia punkty karne kierowcy będą mogli sprawdzić w internecie | Video: Rewolucja dla kierowców. Punkty karne sprawdzisz w internecie

Ministerstwo Rozwoju szykuje udogodnienia dla kierowców. Już od kwietnia punkty karne będziemy mogli bowiem sprawdzić bez wychodzenia w domu. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

- Ktoś, kto ma profil zaufany, czyli podstawowy podpis elektroniczny, będzie wchodził na portal obywatel.gov.pl i logując się, będzie mógł sprawdzić, ile punktów karnych ma aktualnie na koncie - mówi Karol Manys, rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji.

W ramach systemu CEPiK od początku kwietnia będzie można podejrzeć nie tylko liczbę punktów, ale również informację za co dostaliśmy mandat, gdzie i kiedy.

Czym jest system

System Informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (SI CEPiK) zawiera informacje o pojazdach zarejestrowanych w Polsce i o kierowcach posiadających polskie prawo jazdy.

SI CEPiK od 1 stycznia 2016 roku jest prowadzony przez Ministra Cyfryzacji. Utrzymaniem i modernizacją SI CEPiK oraz realizacją udostępniania danych jednostkowych zajmuje się Centralny Ośrodek Informatyki.

"Raport" w TVN Turbo codziennie od poniedziałku do piątku, premiera godz. 18:00 i powtórka 22:00

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane