• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Mandat, zatrzymany dowód za światła. Pięć rzeczy, o których kierowca musi pamiętać

Pięć rzeczy, o których powinieneś wiedzieć jeżdżąc autem Odtwórz: Pięć rzeczy, o których powinieneś wiedzieć jeżdżąc autem
Pięć rzeczy, o których powinieneś wiedzieć jeżdżąc autem

Czy trzeba ubezpieczyć samochód, gdy z niego nie korzystamy? Jakie światła należy włączyć, wjeżdżając do tunelu? Jak duże musi być dziecko, aby nie podróżowało w foteliku? Oto pięć rzeczy, o których powinieneś wiedzieć, jeżdżąc autem.

1. Nieużywany samochód też musi mieć OC. Nawet jeśli Twoje auto jest nieużywane lub niesprawne, ale nie zostało wyrejestrowano, to masz obowiązek wykupienia polisy OC. Każdy zarejestrowany w Polsce samochód musi być ubezpieczony. Jeśli tego obowiązku nie dopełnisz, narażasz się na karę.

2. Wjeżdżając do tunelu, musisz zapalić światła mijania. Dzienne nie wystarczą. Światła mijania muszą być zapalone również podczas deszczu. Jeśli tego nie zrobisz, grozi ci mandat.

3. Do LED-owych świateł dziennych musisz kupić żarówki z homologacją. Jeśli policja zatrzyma pojazd z żarówkami bez homologacji i certyfikatu (litery RL), może zatrzymać dowód rejestracyjny.

4. Twoje dziecko nie musi jeździć w foteliku, jeśli przekroczyło 150 cm wzrostu. Kryterium wieku zniknęło. Oznacza to jednak, że 12-latki (i starsze dzieci) poniżej 150 cm wzrostu nadal muszą jeździć w foteliku lub urządzeniu przytrzymującym.

5. Wożenie dzieci tyłem do kierunku jazdy w foteliku na przednim siedzeniu samochodu jest dozwolone jedynie przy wyłączonej poduszce powietrznej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane