• rozwiń

Nowe oznakowanie na jezdniach. "To początek ogromnej zmiany technologicznej"

Elektryki na buspasach. Nowe oznaczenia na jezdniach Odtwórz: Elektryki na buspasach. Nowe oznaczenia na jezdniach
Foto: TVN Turbo | Video: TVN Turbo Foto: Na jezdniach już są nowe znaki dla pojazdów elektrycznych | Video: Elektryki na buspasach. Nowe oznaczenia na jezdniach

Samochody elektryczne od roku mogą jeździć na buspasach, ale dopiero teraz na jezdniach pojawiły się nowe oznaczenia o tym informujące. To nie koniec rewolucji - w planach są też inne znaki drogowe. Materiał programu "Raport" TVN Turbo.

Program "Raport" w TVN Turbo codziennie od poniedziałku do piątku. Premiera o godz. 18:00, powtórka o godz. 22:00.

Łódź jako pierwsze miasto w Polsce wprowadziło oznakowanie poziome na buspasach. Według ekspertów wprowadzenie tego typu rozwiązań w innych miastach to tylko kwestia czasu.

- Jesteśmy na początku ogromnej zmiany technologicznej - podkreślił wiceprezydent Łodzi Adam Wieczorek. Wyjaśnił, że miasto chciało, by osoby poruszające się samochodem elektrycznym wiedziały, że mogą się poruszać buspasem.

- Aż 30 miast (w Polsce - red.) podpisało deklarację na rzecz rozwoju elektromobilności. To daje jasny sygnał, że jest to ważny temat dla samorządów, dla rządu oraz naszego społeczeństwa - zaznaczyła Magdalena Jackowska-Rejman z Techbrainers.

To dopiero początek, bo w gotowości jest już pakiet nowych znaków drogowych, które będą informować o możliwości wjechania elektryków na buspasy oraz o stacjach ładowania. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych przygotowało propozycję systemu identyfikacji dla elektromobilności.

Oto propozycje niektórych znaków:


 

Wśród propozycji nowych rozwiązań są jeszcze zielone koperty, które miałyby informować o miejscach do ładowania. - To byłoby duże ułatwienie - zauważył Bartłomiej Derski z portalu wysokienapiecie.pl.

Tego typu rozwiązania już niedługo mogą być niezwykle pomocne, bo rząd zapowiada wprowadzenie dopłat do samochodów elektrycznych, których sprzedaż w Polsce prawdopodobnie wzrośnie. Obecnie w całym kraju zarejestrowanych jest nieco ponad 6,5 tys. aut na prąd.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane