• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Szybsze nagrzanie samochodu. Pomaga niewielkie urządzenie

Szybkie nagrzanie samochodu zimą. Pomóc w tym może to urządzenie Odtwórz: Szybkie nagrzanie samochodu zimą. Pomóc w tym może to urządzenie
Szybkie nagrzanie samochodu zimą. Pomóc w tym może to urządzenie "Źródło: TVN Turbo"

To, jak szybko zimą rozgrzewa się wnętrze samochodów, zależy od wielu czynników. Proces można przyspieszyć za pomocą niewielkiego urządzenia. Zobacz materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Tak zwana przenośna nagrzewnica samochodowa podłączona do zapalniczki ma sprawić, że zimą w naszym aucie w ekspresowym tempie zrobi się ciepło. Przynajmniej tak twierdzą sprzedawcy tego urządzenia. Jak jest w rzeczywistości? Sprawdzał to dziennikarz TVN Turbo.

Ciepło w samochodzie

Te same modele samochodów z silnikami Diesla przez kilkanaście godzin stały zaparkowane obok siebie. Temperatura w ich wnętrzach była zatem na podobnym poziomie, co potwierdziły wskazania termometrów.

Na początek pod obserwację trafiło auto bez nagrzewnicy.

Po odpaleniu auta temperatura na zewnątrz wynosiła 2,5 stopnia Celsjusza. Termometr w samochodzie pokazywał podobną temperaturę. Ciepło w aucie zaczęło się robić po 12 minutach.

W przypadku samochodu z nagrzewnicą wskazania termometru zaczęły rosnąć już po 5 minutach. Zdaniem dziennikarza TVN Turbo sprzęt przyspiesza nagrzewanie kabiny, ale jednocześnie testujący zwraca uwagę, że nie należy oczekiwać błyskawicznego efektu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane