• rozwiń

MOTORYZACJA

Partner serwisu

Polskie autobusy wyjechały na ulice Wilna

Autobus jak ekskluzywny hotel Odtwórz: Autobus jak ekskluzywny hotel
Autobus jak ekskluzywny hotel "Źródło: Cabin"

Na ulice Wilna w sobotę wyjechały pierwsze nowe autobusy Solaris Urbino wielkopolskiej firmy Solaris. Do jesieni bieżącego roku po litewskiej stolicy będzie jeździło 150 takich pojazdów, a do końca roku dołączy do nich 41 trolejbusów Solaris Trollino 12.

Wśród 150 nowych autobusów, 100 to standardowej długości pojazdy, a 50 dłuższe - autobusy trzyosiowe. Autobusy są niskopodłogowe, mają system ogrzewania i klimatyzacji, bezprzewodowy internet oraz możliwość doładowywania urządzeń elektrycznych.

Ekologiczne i bezpieczne

Wszystkie nowe autobusy są ekologiczne, spełniają standardy redukcji spalin EURO6. Zainstalowane kamery monitoringu obejmują nie tylko wnętrze, ale rejestrują również widok z przodu autobusu. Do zapewnienia większego bezpieczeństwa przy miejscu kierowcy zainstalowany jest alkoblok; dopiero po jego aktywizacji można uruchomić pojazd.

Mer Wilna Remigijus Szimaszius zaznaczył, że "wygodna komunikacja miejska jest jednym z priorytetów samorządu wileńskiego". Mer wyraził nadzieję, że "te zmiany zachęcą wilnian do wyboru transportu publicznego jako środka przemieszczania się po Wilnie", a także "przyczynią się do umocnienia wizerunku Wilna jako miasta nowoczesnego".

Autobusy Solaris jeżdżą po drogach 32 krajów. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku fabrykę w Bolechowie pod Poznaniem opuściło już blisko 15 tys. pojazdów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane